Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Solarne lampy w odległych częściach gminy Drawsko Pomorskie

  • Napisane przez  DSI
Solarne lampy w odległych częściach gminy Drawsko Pomorskie

13 maja zakończono prace montażu 15 lamp solarnych na terenie gminy Drawsko Pomorskie. Nowe lampy pojawiły się w odległej części gminy i działają dzięki panelom słonecznym, zmieniając energię słoneczną w energię elektryczną.

Roboty wykonano w ramach zadania pod nazwą „Budowa oświetlenia solarnego”.

Niemal na każdym sołeckim spotkaniu, mieszkańcy poruszają problemy związane z niewystarczającym oświetleniem w ich miejscowościach. Niestety w wielu przypadkach brakuje infrastruktury, by takie oświetlenie zamontować, stąd też korzystamy z alternatywnych źródeł energii i montujemy lampy solarne. Takie rozwiązanie jest po pierwsze proekologiczne, a po drugie pozawala gminie ograniczyć koszty związane z utrzymaniem tradycyjnych opraw – mówi Krzysztof Czerwiński Burmistrz Drawska Pomorskiego. Mam nadzieję, że zamontowane lampy spełnią swoją rolę i przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców naszej gminy – dodaje.

Lampy pojawiły się w Szczytnikach, Kolnie, Kiełpinie, Karpnie, Tęczynie, Rydzewie,  Nętnie, Zagoździe i Łabędziach.

Całość inwestycji zamknęła się kwotą 149.998,50 zł brutto, a jej wykonawcą było „Centrum Biznesu” Marcin Jakubiec z Poznania.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej