Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Zmiana właściciela drawskiego szpitala i powrót patronki Matki Teresy z Kalkuty. Władze szpitala szykują inaugurację i zapraszają mieszkańców

  • Napisane przez  DSI, mat. pras Beata Staniaszczyk
Szpital w Drawsku Pomorskim. Fot. Adam Cygan Szpital w Drawsku Pomorskim. Fot. Adam Cygan

Na 27 maja nowe władze drawskiego szpitala zaplanowały inaugurację swojej działalności w Szpitalu w Drawsku Pomorskim. Na ten dzień przygotowano specjalne wykłady dla pacjentów, konferencję dla lekarzy. Ważną częścią będzie odsłonięcie pamiątkowej tablicy poświęconej patronce Szpitala Matce Teresie z Kalkuty oraz symboliczne wmurowanie kamienia węgielnego.

Grupa AHoP przejęła zarządzanie szpitalem w dniu 1 kwietnia 2022 i w ramach inwestycji podjęła się m.in. budowy lądowiska dla śmigłowców ratowniczych. Uroczystość inauguracji działalności Grupy AHoP w Drawsku będzie miała miejsce 27 maja br. W tym dniu Grupa AHoP zaprasza pacjentów na cykl bezpłatnych wykładów na temat profilaktyki i leczenia chorób serca.

– Przejęcie Szpitala w Drawsku Pomorskim to dla nas potwierdzenie, że Grupa American Heart of Poland stale się rozwija i stanowi ważny i zauważalny element mapy zdrowotnej Polski – mówi Adam Szlachta, prezes Zarządu American Heart of Poland. – Jest to placówka o bardzo dużym znaczeniu i możliwościach. Tylko w ubiegłym roku Szpital przyjął ponad 10,5 tysiąca pacjentów i wykonał ponad 1,6 tysiąca operacji, a w 13 poradniach udzielano ponad 27 tysięcy porad.

Podczas uroczystości zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa poświęcona patronce Szpitala Matce Teresie z Kalkuty. Przedstawiony zostanie również plan transformacji Szpitala. Jednym z bardzo istotnych punktów planu jest budowa szpitalnego lądowiska dla śmigłowców ratunkowych – prace w tym zakresie już są prowadzone, a 27 maja nastąpi symboliczne wmurowanie kamienia węgielnego. Otwarta zostanie również nowoczesna sala hybrydowa do zabiegów kardiologicznych.

Drawski Szpital w tej chwili dysponuje oddziałem ratunkowym, oddziałem intensywnej terapii i anestezjologii, oddziałem chorób wewnętrznych, chirurgii ogólnej, chirurgii urazowej-ortopedycznym, oddziałem ginekologiczno-położniczym, neonatologicznym, pediatrycznym, a także kardiologicznym z pododdziałem intensywnego nadzoru kardiologicznego. Placówka posiada również własny POZ, Nocną i Świąteczną Opiekę Zdrowotną, pracownie i laboratoria diagnostyczne oraz zakład diagnostyki radiologicznej. Działa tutaj Szkoła Rodzenia, a także wdrażane są liczne programy profilaktyczne, w ramach których organizowanych jest wiele akcji, jak np. Dzień Zdrowia Dziecka, profilaktyka raka prostaty czy „Różowa wstążka”.

27 maja odbędą się bezpłatne wykłady dla społeczności w ramach Klubu Pacjenta, podczas których wybitni specjaliści w dziedzinie kardiologii i kardiochirurgii będą mówić o profilaktyce i leczeniu chorób serca. Wykłady rozpoczną się o godz. 13:00 w Drawskim Ośrodku Kultury (sala widowiskowa), przy ulicy Piłsudskiego 12.

 – W trakcie spotkania będzie można dowiedzieć się m.in. w jaki sposób zapobiegać chorobom serca, co jest najważniejsze w ich diagnozowaniu i leczeniu, a także na co musimy zwracać uwagę przy niewydolności serca i chorobach współtowarzyszących – wyjaśnia dr Paweł Kaźmierczak, Dyrektor ds. medycznych Grupy AHoP. – W naszych działaniach edukacyjnych staramy się skupiać na zagadnieniach najbardziej aktualnych i istotnych dla pacjentów. Stąd też w programie wykładów nie zabraknie też np. takich tematów, jak sposoby dbania o serce po pandemii – dodaje.

W ramach uroczystości inauguracyjnych zaplanowana została również konferencja dla lekarzy „Z sercem do pacjenta”, w ramach której o nowych technologiach w leczeniu opowie prof. dr hab. med. Andrzej Bochenek, kardiochirurg i współzałożyciel Polsko-Amerykańskich Klinik Serca.

American Heart of Poland (AHoP) jest liderem na rynku usług sercowo-naczyniowych w Polsce. Powstała ponad 20 lat temu Grupa obecnie prowadzi placówki w blisko 20 miastach, m.in. w Katowicach, Suwałkach, Zgierzu, Nysie, Tychach, Dąbrowie Górniczej czy Bielsku-Białej. W skład Grupy wchodzi również Centrum Badawczo-Rozwojowe oraz Uzdrowisko Ustroń. Teraz do powyższych placówek dołącza również wieloprofilowy Szpital w Drawsku Pomorskim.

Zmiana właściciela drawskiego szpitala i powrót patronki Matki Teresy z Kalkuty

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej