Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Odwołanie Mariusza Nagórskiego – Czy wicestarosta wróci na stanowisko?

  • Napisane przez  DSI
Mariusz Nagóski Mariusz Nagóski

Nie kończy się sprawa odwołania ze stanowiska Wicestarosty Mariusza Nagórskiego. Przypomnijmy, że na początku kwietnia odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Drawskiego. Jednym z punktów było rozpatrzenie wniosku o odwołanie wicestarosty Mariusza Nagórskiego.  Tak się stało, jednak to nie zakończyło sprawy.

8 kwietnia podczas nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Drawskiego po krótkiej dyskusji w zakresie procedur formalnych radni podjęli decyzję o odwołaniu ze stanowiska Mariusza Nagórskiego.

Za odwołaniem opowiedziało się 10 radnych, wstrzymało się 4 osoby a przeciw było 2 osoby. Tym samym w formie uchwały Wicestarosta został odwołany ze stanowiska. Wtedy sam Mariusz Nagórski nie był obecny na sesji i nie głosował w swojej sprawie. Obecnych było 16 radnych.

Jak się dowiedzieliśmy to nie koniec sprawy i będzie ona miała ciąg dalszy. Do Starostwa Powiatowego wpłynęły dokumenty z Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, w których wskazano, że Wicestarosta Nagórski nie został prawidłowo powiadomiony o sesji.

Na tej podstawie urząd Wojewody Zachodniopomorskiego uchylił uchwały. Nie tylko przedmiotową w sprawie Mariusza Nagórskiego, ale wszystkie z tego dnia. Jakie będą kroki w tej sprawie starostwie drawskim dowiemy się wkrótce.

Warto wiedzieć, że sprawa o odwołanie pojawiła się gdy w ramach trybuny obywatelskiej wypowiedziała się Dyrektor Zespołu Szkół Iwona Kucharska, jej mąż oraz nauczyciel i właściciel firmy prowadzącej naukę jazdy Mirosław Melnyczok. Wtedy z trybuny padło wiele zarzutów pod adresem wicestarosty. Chodziło sposób postępowania w relacjach wicestarosta – dyrektor placówki i nauczyciele. Podważano również zarzuty wicestarosty w zakresie wątpliwości realizacji kursów na prawo jazdy dla uczniów szkół i ewentualnych nadużyć w tym zakresie. Wtedy też głos zabrali sami radni którzy wskazali, że uważają zachowanie wicestarosty za niegodne stanowiska. Omówiono je na wcześniejszym spotkaniu czego efektem był wniosek do Starosty.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej