Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

17 Drawskie Targi Mój Ogród - FOTO

  • Napisane przez  DSI
17 Drawskie Targi Mój Ogród - FOTO

W sobotę 7 maja 2022 r. w Parku Chopina w Drawsku Pomorskim odbyły się XVII Targi „Mój Ogród” połączone z IX Piknikiem Ekologicznym oraz IV Ogrodami Edukacyjnymi.

Swoją obecnością targi zaszczycili: Minister Klimatu i Środowiska Małgorzata Golińska, Przewodnicząca Rady Powiatu Drawskiego Urszula Ptak, Etatowy Członek Zarządu Waldemar Włodarczyk, Burmistrz Drawska Pomorskiego Krzysztof Czerwiński, Dyrektor KOWR o/Koszalin Piotr Dziadul, Radni Powiatu Drawskiego, Dyrektor PCKZiU Mariola Puchalska  oraz inni zaproszeni goście. Dyrektorem targów tegorocznej edycji był Pan Romuald Kurzątkowski.

Wydarzenie to  jak co roku cieszyło się dużym zainteresowaniem. Oprócz tradycyjnych stoisk wystawienniczych z sadzonkami krzewów, drzew i kwiatów nie brakowało również stoisk samorządowych, tj. Powiatu Drawskiego, Gminy Drawsko Pomorskie, Nadleśnictwa Drawsko, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku, Celowego Związku Gmin R XXI, KOWR o/Koszalin promującego program Polska Smakuje, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Szczecinie, regionalnych wytwórców, ZS w Drawsku Pom, PCKZiU w Drawsku Pom., MGOPS w Drawsku Pom., ABEK Sp. z o.o. z Jankowa.

W trakcie targów odbyły się dwa konkursy dla wystawców, a mianowicie na najciekawszy produkt targów i na najciekawszą aranżację stoiska wystawowego. W konkursie na najciekawszą aranżację stoiska I miejsce zdobyły „Kiszonki i Wędzonki” z Pniewa, a wyróżnienie Joanna Bienias „Pod Burym Kotem” z Gołańczy Pomorskiej. Natomiast na najciekawszy produkt targów I miejsce zajął Konrad Fujarski z Kluczewa za nalewki, a wyróżnienie otrzymała Bożena Polak za „Paprykarz Córki Rybaka” z Mielna.

Osoby odwiedzające targi miały możliwość skorzystania z  ciepłych posiłków na stoisku PCKZiU, RDLP w  Szczecinku, jak również z degustacji na stoisku Polska Smakuje KOWR.

Podczas imprezy zbierano również elekrtoodpady, za które można było otrzymać sadzonki roślin, ekogadżety i budki lęgowe. Dodatkowo dla osób, które dostarczyły elektrośmieci i wypełniły kupon, na koniec targów zostały rozlosowane nagrody. Główną nagrodę ufundowała Firma Margip Józefa Błażejewicza ze Złocieńca w postaci kosiarki elektrycznej. Natomiast Powiat Drawski, Gmina Drawsko Pom., RDLP w Szczecinku, Nadleśnictwo Drawsko przekazały pakiety promocyjne.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej