Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Nadleśnictwo Drawsko wprowadza zakaz biwakowania. Powodem DEFENDER22

  • Napisane przez  DSI
Nadleśnictwo Drawsko wprowadza zakaz biwakowania. Powodem DEFENDER22

Na czas ćwiczeń na poligonie drawskim na terenach w granicach poligonu wprowadzony został zakaz biwakowania. Powodem są ćwiczenia.

Jak poinformowało Nadleśnictwo Drawsko po konsultacjach z Centrum Szkolenia Bojowego Drawsko oraz Żandarmerią Wojskową, w związku ze zwiększonym zagrożeniem dla życia i zdrowia na terenach w granicach poligonu wojskowego podczas ćwiczeń DEFENDER22, Nadleśniczy Nadleśnictwa Drawsko podjął decyzję o czasowym wstrzymaniu wydawania zezwoleń na biwakowanie w tym terenie. Obiekty biwakowe w granicach poligonu zostają wyłączone z użytku do odwołania.

Warto zauważyć, że Nadleśnictwo Drawsko w blisko 94% pokrywa się z największym czynnym poligonem wojskowym w Polsce, gdzie zarówno w dzień i w nocy, siedem dni w tygodniu odbywają się ćwiczenia jednostek polskich i sojuszniczych.

W związku z tym teren ten jest objęty zakazem wstępu co jest egzekwowane przez Żandarmerię Wojskową i ochronę poligonu, osoby które przebywają w tym obszarze muszą posiadać przepustki lub zezwolenia oraz dodatkowo każdorazowo przed wejściem zobowiązani są upewnić się o warunkach bezpieczeństwa u oficera dyżurnego zgłaszając swoje wejście i wyjście.

Mapę ograniczeń można zobaczyć poniżej

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej