Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Tak się święcił 1 maj w Drawsku Pomorskim – galeria

  • Napisane przez  DSI
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

W pierwszy chłodny dzień maja mieszkańcy Drawska Pomorskiego i okolic zostali zaproszeni na zabawę do Parku Chopina. Całe wydarzenie było stylizowane na takie z czasów PRL-u.

Wydarzenia rozpoczęły się o godzinie 15. Przy wejściu na teren imprezy witała wszystkich duża galeria zdjęć z minionych czasów i właśnie z okresu 1 maja. Dawne zdjęcia z pochodów i majowych uroczystości pochodziły z zasobów m. in. Wiesława Piotrowskiego oraz innych mieszkańców.

Ludzie podchodzili, oglądali i szukali znajomych twarzy. Wiele osób odnalazło swoich znajomych lub nauczycieli – mówi Tomasz Choroba z drawskiej biblioteki, który odpowiada za dział regionalny.

Dalej w parku był pchli targ, gdzie można było zobaczyć i kupić modne kiedyś rzeczy. Przygotowano także specjalną wystawę gdzie nie brakowało muzyki w dawnych rytmach oraz ciekawych przedmiotów dawnej polskiej myśli technicznej. Nieopodal stanęło mobilne muzeum PRL-u. Dużą popularnością cieszyła się tradycyjna oranżada, a obok niej śledzik i sałatka warzywna.

Wielkim zainteresowaniem cieszyły się samochody: popularny Fiat 126p oraz wspaniały 125p. Pojazdy przyjechały samodzielnie, a ich stan jest efektem pasji mieszkańców Drawska Pomorskiego.

Swoje stoisko przygotowała również Biblioteka w Drawsku Pomorskim. Był kiermasz i książki w ramach projektu przystanek: Biblioteka. Tu jesteś u siebie.

Na scenie Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim jako pierwszy pojawił się Męski Chór Szantowy Zawisza Czarny, a zaraz po nim wystąpili soliści, zespoły śpiewacze i taneczne z drawskiej instytucji kultury. Nie zabrakło również gościnnych występów formacji z Czaplinka i Bornego Sulinowa.

Nie zapomniano także o dzieciach. Poza słodkościami, stoiskami z zabawkami i niezdrowymi przekąskami przygotowany został  wesoły koncert przez Centrum Uśmiechu pt. „Odkrywamy Świat Witamin”. Jako ostatni na scenie wystąpił zespół Winyl Band z koncertem pt. „Za czym kolejka ta stoi”. Artyści przypomnieli najlepsze hity minionych lat i porwali wszystkich do tańca. Widzowie, którzy wytrzymali chłód do końca mogli się bawić w starych rytmach granych przez DJ’a.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej