Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Mistrzostw Polski w Złotoryi. Traper ze Złocieńca medalowo

  • Napisane przez  DSI
Mistrzostw Polski w Złotoryi. Traper ze Złocieńca medalowo

Poprzedni weekend był bardzo pracowity dla zawodników UKS Traper Złocieniec. Wszystko za sprawą tego, że upłynął w ramach współzawodnictwa w biegach na orientację na najwyższym krajowym poziomie.

Zawodnicy ze złocienieckiego klubu wzięli udział w I rundzie Klubowych Mistrzostw Polski w Złotoryi. W mistrzostwach wystartowało ponad 600. zawodników z kraju i z zagranicy, a barwy regionu reprezentowała 23 osobowa reprezentacja UKS Traper Złocieniec

Piątkowe popołudnie było pierwszym dniem zmagań. Jako pierwszy odbył się bieg sprinterski po staromiejskich uliczkach Złotoryi zorganizowany przez UKS Orientpark Iwiny.

Spore przewyższenia, łamigłówka z której strony płotu stoi punkt oraz czy można przebiec przez dany teren nie przeszkodziły zawodnikom Trapera w osiągnięciu wysokich lokat w sprincie – relacjonuje Jakub Sawościanik

Największy sukces tego dnia osiągnęła Wiktoria Włodarczyk, zdobywając złoty medal w kat. K14. W tej samej kategorii równie udany start zaliczyły Kornelia Duda (5 miejsce) oraz Anastazja Motylińska (miejsce 6). W kat. K16 brązowy medal wywalczyła Alicja Borek,  a jej mama nie chcąc być gorszą „dorzuciła” również brązowy medal w kat. K40. Dorobek medalowy tego dnia podwyższył również Adam Szulc zdobywając brązowy medal w kat. M10 a zaraz za nim uplasował się Aleksander Szutko (4 miejsce) oraz Adam Borek (5 miejsce)    .

W kolejny dzień zmagań w ramach KMP to koronny bieg na dystansie klasycznym

W odróżnieniu od piątkowego wieczoru sobota przywitała zawodników pełnym słońcem z temp. 15 st. C. Tym razem centrum zawodów zostało zlokalizowane na obszernych terenach parkowych w pobliżu Szkoły Podstawowej w Wilkowie-Osiedlu.

Bieg był bardzo ciężki pod względem technicznym jak również fizycznym. Pobliski teren, na którym rozgrywano zawody charakteryzował się sporymi przewyższeniami ze zboczami pokrytymi dużą ilością mniej lub bardziej widocznymi kamieniami. W większości teren był dobrze przebieżny, jednak duża ilość liści na zboczach wymagała dużej uwagi przy stawianiu nogi. PK ustawione w dołach znajdujących się na zboczach także wymagały precyzyjnego nawigowania. Miejscami leżała duża ilość gałęzi skutecznie utrudniająca bieganie i czasami maskujące słabo widoczne ścieżki. Szczególne podziękowania należą się Michałowi Dobrzyńskiemu z HKS Azymut Mochy, który zachował postawę Fair Play. Zawodniczka naszego klubu z kategorii K14 doznała urazu na trasie biegu. Pan Michał przerwał swój bieg i doprowadził zawodniczkę do punktu medycznego, po czym powrócił na trasę. Dobrze, że wśród nas są ludzie, zawodnicy, na których możemy liczyć w trudnych chwilach i w potrzebie. Panie Michale WIELKIE DZIĘKI – opowiada Jakub Sawościanik

W biegu klasycznym zawodnicy również udowodnili, że należą do krajowej czołówki zdobywając czołowe miejsca w poszczególnych kategoriach.

W K14  Wiktoria Włodarczyk zdobyła srebro a Kornelia Duda zajęła szóste miejsce, co i tak jest ogromnym osiągnięciem biorąc pod uwagę fakt, iż Kornelia startuje w tym roku jako młodsza zawodniczka w kat. i ma 13 lat.

W kategoriach męskich nie zawiedli również panowie. Brązowy medal Klubowych Mistrzostw Polski wywalczył Olek Szutko w Kat. M10, a tuż za nim uplasował się  Adam Borek (4 miejsce) i Adam Szulc (6 miejsce).

Srebrny medal wywalczył Szczepan Fiedorowicz w kat. M45 a Monika Borek zdobyła 6 miejsce w kat. K40.

W niedzielę uczestnicy ponownie wrócili w okolicę szkoły podstawowej w Wilkowie-Osiedlu, aby rozegrać trzyzmianowe biegi sztafetowe.

Po słonecznej sobocie, niedziela przywitała nas niskimi chmurami i możliwością opadów deszczu (tym bardziej należało się szybko uwijać na trasie). Traper wystawił 6 sztafet (2x K14, K18, M12, 2x M105) Terenem zawodów były okolice Średniej Góry (427 m n.p.m.) wokół, której mieliśmy okazję częściowo biegać w dniu poprzednim. Największe emocje były przy kibicowaniu biegu dziewczyn w kategorii K12. Walka była bardzo zacięta z zawodniczkami z Rumii oraz Wrocławia. W kategorii M105 sztafeta w składzie Tomasz Szulc, Krzysztof Borek, Monika Borek miała swój debiut w takim biegu – mówi Sawościanik

W rywalizacji sztafet osiągnęli następujące lokaty.

K14

  1. UKS Traper  w składzie Wanessa Trela, Magda Szydłowska, Nadia Stempniewska 
  2. UKS Traper  w składzie Kornelia Duda, Anastazja Motylińska, Wiktoria Włodarczyk

K18

  1. UKS Traper  w składzie Paulina Szczurko, Alicja  Borek,  Aneta Urban

M12

  1. UKS Traper  w składzie Łukasz Duda, Szymon Cerk,  Natan Szymanowski

M105

  1. UKS Traper  w składzie Tomasz Duda, Łukasz Włodarczyk,  Szczepan Fiederowicz
  2. UKS Traper  w składzie Tomasz Szulc, Krzysztof  Borek, Monika Borek                                      

Pozostali nasi zawodnicy pomimo osiągnięcia miejsc poza pierwszą 6stką, godnie reprezentowali klub i region każdorazowo zwiększając ogólną zdobycz punktową do klasyfikacji klubowej (ponad 200 punktów w tejże klasyfikacji jest jednym z lepszych wyników w historii UKS Traper Złocieniec).

 

 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej