Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Magia przyrody – wernisaż wystawy Patrycji Mróz.v

  • Napisane przez  Urszula Miłoszewska
Magia przyrody – wernisaż wystawy Patrycji Mróz.v

8. kwietnia w galerii pałacowej w Kaliszu Pomorskim odbył się wernisaż wystawy Pani Patrycji Mróz pt. „Magia przyrody”.

Artystka jest z zawodu architektem krajobrazu. Już od najmłodszych lat dziecięcych wykazywała szczególne zainteresowanie rysowaniem, ale i wyjątkowy talent plastyczny. Malowanie szybko stało się pasją Artystki. Własną technikę ćwiczyła już w latach szkoły podstawowej, tworzyła kompozycje z martwej natury i samodzielnie szlifowała umiejętności. Podczas wyboru drogi życiowej kierowała się swoimi zdolnościami – wybrała Liceum Plastyczne w Szczecinie, które ukończyła w 2007 r., a potem wyższe studia na kierunku architekt krajobrazu.

Brała także aktywny udział w plenerach malarskich. Początkowo jej dzieła współtworzyły wystawy grupowe prezentowane z ramienia stowarzyszenia „Brama”, dziś już obrazy pani Patrycji mamy przyjemność podziwiać na wystawach indywidualnych.

Prezentowana w galerii pałacowej kolekcja składa się z 25 obrazów, które zgrupowane zostały w dwóch działach. Pierwszy z nich - pejzaże - przedstawiają krajobraz leśny o różnych porach roku, drugi natomiast, dedykowany młodszemu pokoleniu, prezentuje skrzaty leśne w bajkowej, letniej scenerii.

Jak sama Artystka twierdzi, w swych dziełach stara się nie unikać żadnego tematu, lecz przyroda i postać ludzka są Jej najbliższe. Kolekcja dostępna jest dla zwiedzających do dn. 30. kwietnia br. g galerii pałacowej w Kaliszu Pomorskim.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej