Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Zmniejsz czas oczekiwania na płatności z 60 dni do 1 godziny!

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
Zmniejsz czas oczekiwania na płatności z 60 dni do 1 godziny!

Niespokojne czasy w Polsce i na świecie sprawiają, że prowadzenie biznesu jest trudne. Gospodarka nie otrząsnęła się po pandemii, a pojawił się kolejny kryzys, tym razem wojna w Ukrainie.

Codzienność milionów ludzi na całym świecie wywróciła się do góry nogami. Przerwane łańcuchy dostaw, problem z dostępnością niektórych surowców i obostrzenia w niektórych branżach mocno dotknęły przedsiębiorców i konsumentów. Skutki takiej sytuacji odbijają się na firmowych finansach. Opóźnienia w spływie należności, powodują opóźnienia w terminowym regulowaniu zobowiązań. Przerwij ten niekorzystny cykl. Sprawdź: BNP Paribas Faktoring – czy warto skorzystać?

Coraz trudniej o kredyt obrotowy

Podstawowym narzędziem finansowym, z którego korzysta wielu mniejszych i większych przedsiębiorców, jest kredyt obrotowy. Tak zwane finansowanie otwarte to wygodny sposób, aby poprawić płynność w firmie. Jeśli mimo tego pojawiają się problemy, to obecnie banki mogą zażądać spłaty kredytu. Dzieje się tak, gdy nie spełnisz określonych wskaźników wymaganych przez instytucję finansującą. Ze względu na obecną sytuację coraz trudniej o kredyt obrotowy. 

Co zrobić, gdy bank odmówi finansowania?

Wspomniany BNP Paribas to ogromna instytucja finansowa, w ramach której działa firma zajmująca się faktoringiem. Bank może odmówić Ci finansowania, ale jeśli Twoja sytuacja nie jest zła, to analityk może zaproponować alternatywne rozwiązanie, faktoring. 

Pomiędzy Twoją firmę, a kontrahentów włącza się trzecia strona, którą jest Faktor. Jeśli wystawisz fakturę z długim terminem płatności np. dla dominującego na rynku podmiotu, od którego trudno wyegzekwować szybszą zapłatę, przeważnie musisz czekać na przelew do samego końca. Faktoring skraca ten czas nawet do jednej godziny. Co to oznacza?

W praktyce po wystawieniu faktury, w krótkim czasie otrzymasz środki na swój rachunek. Dzięki temu możesz zapłacić swoje zobowiązania terminowo, ale to nie wszystko. Masz także silną kartę przetargową do negocjacji z dostawcami. W końcu możesz zapłacić za zamówienie praktycznie natychmiast. Kontrahenci z pewnością zgodzą się na niższe ceny za materiały, surowce lub towary, jeśli dostaną płatność w ciągu jednego dnia.

Faktoring daje wiele możliwości

Warto wiedzieć, że faktoring ma swoje odmiany np. pełny, niepełny czy mieszany. Jedne rozwiązania sprawdzą się w przypadku regulowania należności, a inne przy zobowiązaniach. Należy podkreślić, że na rynku dostępny jest np. faktoring zagraniczny, który ułatwia rozliczenia z podmiotami spoza kraju. Poszukaj odpowiedniego dla swojej firmy rozwiązania, które poprawi płynność finansową, a Tobie przyniesie spokój i pozwoli zaplanować kolejne działania rozwojowe.

Faktoring to wygodne narzędzie, które występuje w różnych formach. Dzięki temu łatwo dopasujesz rozwiązanie do specyfiki działalności Twojej firmy. Korzyściami są przede wszystkim poprawa płynności i możliwość uzyskania lepszych stawek. Twój księgowy podpowie Ci, jak dodatkowo można wykorzystać ten instrument finansowy z korzyścią dla Twojego przedsiębiorstwa.

 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej