Finał WOŚP w Kaliszu Pomorskim - relacja

  • Napisane przez  Aneta Olszacka
Sztab WOŚP w Kaliszu Pomorskim Sztab WOŚP w Kaliszu Pomorskim

Od wielu lat w drugą niedzielę stycznia również SZTAB w Kaliszu Pomorskim daje finałowy koncert. Wolontariuszy z charakterystycznymi puszkami i czerwonymi serduszkami z logo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można było spotkać wszędzie już od wczesnych godzin rannych. Spisali się bardzo dzielnie pomimo niełatwych warunków atmosferycznych.  Silny wiatr, deszcz i przenikliwy chłód nie zachęcały nikogo do spacerów.  Tym bardziej gratulujemy młodzieży wytrwałości na rzecz WOŚP. Przypomnijmy, że w tym roku zbieraliśmy datki od ludzi dobrej woli na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz na godną opiekę medyczną seniorów.  Tego dnia również artystów nie trzeba było namawiać, by między licytacjami  rozgrzewali nasze serca muzycznie i tanecznie.  Na scenie Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim gościliśmy solistów grupy wokalnej z M-GOK w Kaliszu Pomorskim (Martynę Frańczak, Karolinę Suchecką, Amelię Niezgodę i Filipa Wiśniewskiego), grupę taneczną DEBIUCIK,  zespół „MY EMERYCI”, grupę prezentującą grę na bębnach afrykańskich, zespół „The Strychers”, a także  instruktorkę ZUMBA FITNES – Beatę Sobczak-Dobrowolską wraz z młodzieżowym zespołem tanecznym  z Tuczna.

Ofiarność mieszkańców gminy Kalisz Pomorski była niezwykła. I tym razem mogliśmy liczyć na firmy, instytucje, stowarzyszenia i osoby prywatne, które przekazały na licytacje atrakcyjne przedmioty i usługi. Do akcji włączyli się członkowie kaliskiego Koła Diabetyków z propozycją bezpłatnego badania poziomu cukru i ciśnienia, a także rodzice gimnazjalistów, którzy jak co roku zorganizowali sklepik z pysznymi ciastami.  Nie brakowało osób, które ochoczo włączały się w licytacje i spędziły razem z nami całe popołudnie. Atmosfera panująca w barwnie udekorowanej sali widowiskowej Ośrodka Kultury sprzyjała uwalnianiu pozytywnej energii, co przełożyło się na ostateczny bardzo dobry wynik naszego wspólnego „GRANIA  dla  WOŚP”. Do zlicytowania była bardzo duża ilość przedmiotów. Tym razem za najwyższe kwoty zlicytowano gitarę zespołu Electric Light Orchestra z autografami (600 zł), sanki 4-osobowe (500 zł) i komplet witrażowych świeczników (270 zł), natomiast  23. Finał WOŚP w Kaliszu Pomorskim  ostatecznie zakończyliśmy kwotą  17 209,18 zł.

Bardzo  dziękujemy wszystkim, którzy w przeszłości, jak i obecnie, mocno angażowali się w organizację kaliskiego finału. Dziękujemy również tym, którzy w tym finale uczestniczyli. Dzięki Wam niedziela 11 stycznia 2015 r. zostanie zapamiętana jako dzień radości i optymizmu.  To o Was mówił Jurek Owsiak w słowach: „Miliony Polaków pokazały, że są z nami i naprawdę nieważne, ile zbierzemy, gdyby nawet teraz stanęła zbiórka, to i tak kupimy mnóstwo sprzętu….” .

Powrót na górę

Moje konto

Więcej