Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

To oni będą reprezentować nasz powiat w drużynowych biegach przełajowych

  • Napisane przez  DSI za Jan Macul
To oni będą reprezentować nasz powiat w drużynowych biegach przełajowych

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół „Andersa” wygrali Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych. Tym samym zdobyli awans do rywalizowali w Gryfinie z najlepszymi szkołami w Zachodniopomorskiem.

Będą tam reprezentować Złocieniec i powiat drawski w ramach współzawodnictwa Szkolnego Związku  Sportowego.

Reprezentanci: Julia Pieragowska, Paulina Szczurko, Roksana Kot, Dominika Krzemińska, Dominika Kręc, Małgorzata Miłaszewicz, Zuzanna Kmieć, Filip Bałdyga, Jan Krochmal, Wiktor Liszko, Mateusz Karbowiak.

To oni będą reprezentować nasz powiat w drużynowych biegach przełajowych

Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy w okresie bezpośredniego przygotowania startowego do imprezy docelowej realizowali swój indywidualny program sprawności wsparty ćwiczeniami na siłowni, czy boiskach sportów zespołowych. Poprawiali technikę biegu na przełaj i testowali rozwiązania taktyczne drużyn w formie biegów kontrolnych w zawodach i na treningach, samodzielnie i w bezpośredniej walce sportowej z rywalem. Wszystkie zabiegi metodyczne, problemy zdrowotne reprezentacji i zastosowane środki treningowe pozwalają przy znacznym zaangażowaniu młodzieży mającej przecież ogrom innych obowiązków niż bieganie na zajęcie wysokich lokat w województwie. Nie mniej już udział dwóch drużyn z jednej szkoły w Finale Mistrzostw uważamy za sukces – informuje opiekun drużyn i trener lekkoatletyki, Jan Macul.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej