Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Dwie drogi ze wsparciem finansowym MON. Jest deklaracja także dla lądowiska przy szpitalu

  • Napisane przez  DSI
Lądowisko przy szpitalu. Fot. DP Lądowisko przy szpitalu. Fot. DP

W Starostwie Powiatowym w Drawsku Pomorskim odbyło się spotkanie z Wiceministrem Obrony Narodowej, Marcinem Ociepą. O sprawie poinformował Wicestarosta Mariusz Nagórski.

Na zaproszenie Starosty Drawskiego i Burmistrza Drawska Pomorskiego 16 lutego w Starostwie Powiatowym gościł Marcin Ociepa, Wiceminister Obrony Narodowej.

Podczas spotkania rozmawiano o funkcjonowaniu  szpitala i jego w bezpośrednim sąsiedztwie poligonu oraz stanu dróg, szczególnie tych wokół poligonu.

Jak wskazał Wicestarosta Nagórski niestety dotychczas MON nie mogło podjąć decyzji, czy pomoże obu samorządom w doprowadzeniu zniszczonych, między innymi przez ciężki sprzęt wojskowy dróg, do dobrego stanu. Starosta dodał, że szczególnie źle wgląda dziś droga z Poźrzadła Wlk. do Mirosławca.

Dwie drogi ze wsparciem ministerialnym

Więc olbrzymim zaskoczeniem i dużą radość wywołała decyzja pana ministra o tym, że dwie drogi powiatowe: - Z Poźrzadła Wlk. przez Orle do  Mirosławca, oraz z Drawska Pomorskiego przez Mielenko do Oleszna zostaną wyremontowane przez wojsko-  w informacji na swoim profilu podał Mariusz Nagórski

Wicestarosta wskazuje, że to olbrzymie wsparcie bo tylko sam projekt zawierający kompleksową przebudowę na drogę z Poźrzadła do Mirosławca, wg. cen sprzed pół roku, kosztować miał niemal 32 miliony złotych. Droga z Drawska do siedziby CSWL w Olesznie, to kolejne  miliony złotych.

Pokłosiem wizyty pana ministra Ociepy, jest także pisemna deklaracja wsparcia finansowego budowy lądowiska dla śmigłowców przy drawskim szpitalu. Wsparcia, które pozwoliłoby lądować śmigłowcom wojskowym, które ze względu na większą masę wymagać będą nieco innych parametrów dla możliwości lądowania w Drawsku Pomorskim – informuje samorządowiec

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej