Ratownicy WOPR uratowali tonących na Gęsiej Łączce

  • Napisane przez  Krystian Budziszewski
Piotr Kowalczyk oraz Kamil Sajkowski Piotr Kowalczyk oraz Kamil Sajkowski

08 sierpnia 2013 na plaży miejskiej "Gęsia Łączka" ratownicy WOPR powiatu drawskiego uratowali życie tonącym. Akcja miała miejsce ok godziny 14.40. Dwójka plażowiczów wypłynęła poza kąpielisko. Niestety mężczyzna, nieumiejący dobrze pływać, przecenił swoje umiejętności pływackie zachłysnął się wodą i zaczął się podtapiać. W panice próbował chwycić się partnerki, która sama wołała o pomoc. Na szczęście całe zdarzenie widzieli ratownicy WOPR PD Piotr Kowalczyk oraz Kamil Sajkowski, którzy niezwłocznie ruszyli na pomoc. Po akcji ratunkowej nieostrożni mieszkańcy Złocieńca podziękowali ratownikom za udzieloną pomoc i uratowanie życia. 

Ratownicy WOPR cyklicznie podczas pełnionych dyżurów udzielają pomocy osobą przebywającym na kąpieliskach strzeżonych. Począwszy od udzielania informacji na temat głębokości, temperatury wody, poprzez udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy przy skaleczeniach, otarciach, oparzeniach, ugryzieniach przez owady a skończywszy na bezpośredniej pomocy osobom tonącym. Ratownicy WOPR patrolują także łodziami motorowymi akweny wodne w celu sprawdzenia przestrzegania obowiązujących przepisów, bezpiecznego posługiwania się sprzętem pływającym oraz monitorowania zagrożeń środowiskowych.

Niestety w ubiegłą sobotę tj. 03.08.2013r. na jeziorze Siecino pięcioro turystów nie przestrzegało podstawowych zasad żeglarskich. Ponadto wyczuwalna była woń alkoholu. W konsekwencji  żaglówka przewróciła się. Na szczęście w pobliżu był ratownik WOPR patrolujący jezioro, który odholował żaglówkę wraz z poszkodowanymi do brzegu. Z wyjątkiem utraconych rzeczy osobistych nikomu z załogi nic się nie stało.

 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto