Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Dlaczego powstało Partnerstwo Strefy Centralnej? Rozmowa z Katarzyną Szlońską-Getką

  • Napisał 
Kadr z nagrania Kadr z nagrania

Już jakiś czas internauci mogą zauważyć informacje o spotkaniach i pracach w ramach Partnerstwa Strefy Centralnej, które zostało stworzone wspólnie przez trzy powiaty i 16 gmin. O to dlaczego taki twór powstał i czemu służy zapytaliśmy Katarzynę Szlońską-Getkę, Sekretarz Powiatu Drawskiego.

Jak się okazuje 13 listopada 2020 r. weszły w życie przepisy wprowadzone ustawą z dnia 15 lipca 2020 r. o zmianie ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju oraz niektórych innych ustaw. Zmiany prowadzą do konsolidacji systemu zarządzania rozwojem Polski i etapowego wprowadzania systemu zintegrowanych strategii: krajowej, wojewódzkiej, gminnej, a także strategii ponadlokalnej dla grupy sąsiadujących.

W tym samym czasie Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej przy współpracy ze Związkiem Miast Polskich uruchomiło pilotażowy projekt Centrum Wsparcia Doradczego, którego głównym celem jest pomoc samorządom w prowadzeniu skuteczniej i efektywniej polityki rozwoju i przygotowaniu dojrzałych projektów rozwojowych dla społeczności lokalnych. W projekcie uczestniczy 38 partnerstw z całego kraju (gminy wiejskie i miejsko- wiejskie oraz miasta powiatowe).

Na potrzeby pilotażu w listopadzie 2020 roku Powiat Drawski wspólnie z Powiatem Łobeskim i Świdwińskim  oraz 16 gmin z tych powiatów zawiązały Partnerstwo Strefa Centralna.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej