Finał WOŚP - relacja z Drawska Pomorskiego. Zebrano ponad 20 000 zł

  • Napisane przez 
Mirosław Piłatowski i Michał Chojnacki licytują plakat WOŚP. Fot. Adam Cygan Mirosław Piłatowski i Michał Chojnacki licytują plakat WOŚP. Fot. Adam Cygan

W wielu miastach Polski i na całym świecie 11 stycznia po raz 23. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tak było również w Drawsku Pomorskim. Po godz. 9-tej na ulice Drawska i okolicznych wsi wyszli wolontariusze drawskiego sztabu. W  tym roku było ich 39. Punktualnie o godz. 10:00 na swoją wędrówkę wyruszyli drawscy sympatycy pieszych wycieczek. Drawski Oddział PTTK zorganizował rajd dookoła jeziora Okra. Rajd zakończył się ogniskiem i oczywiście zbiórką pieniędzy. 

O godz. 13:00 w hali drawskiego gimnazjum rozpoczął się sportowy finał WOŚP. Nie obyło się bez problemów. Wczorajsze wiatry pozbawiły prądu halę drawskiego gimnazjum. Jednak dzięki interwencji Burmistrza Drawska Pomorskiego udało się przywrócić prąd na kilka minut przed rozpoczęciem wydarzenia. Sportowy finał to nie tylko występy, ale to również licytacje. W ciągu prawie 4 godzin w wyniku licytacji, sprzedaży ozdobnej biżuterii i malowania twarzy udało się uzbierać kwotę ponad 4000 zł. Warto docenić tutaj wkład osób licytujących i zaangażowanie Michała Chojnackiego i Mirosława Piłatowskiego – którzy prowadzili licytację. Niewątpliwe duże brawa należą się Sławomirowi Gręziakowi, który licytował voucher na przejazd samochodem rajdowym z Adamem Małyszem. Ostatecznie przejazd osiągnął wartość 700 zł.  Była to największa kwota uzyskana w trakcie licytacji wszystkich przedmiotów.  Również voucher na przejazd samochodem rajdowym z Klaudią Podkalicką cieszył się dużym zainteresowaniem. Zwycięzca licytacji Dominik Tobiszewski zapłacił za ten voucher 450zł. Mniejszą kwotę za voucher na spotkanie z zawodnikami RMF 4Racineg TEAM i przejazd ich samochodem zapłacił Sebastian Frutczak. Oprócz tego w ramach licytacji sprzedawano kalendarze L. Paradowskiego, kubki, czapki, zegary z drawskiego Meblokwenu, talon na przyczepkę drewna, a także sprzęt sportowy, wyroby z drewna, upominki MKS Drawy Drawsko oraz farby ufundowane przez Romualda i Michała Żukowskich. Stowarzyszenie 4x4 Drawsko Pomorskie wylicytowało pyszny tor od Państwa Pokutyńskich i przekazało go jednocześnie dla wszystkich zebranych w hali. Ciekawy upominek przygotowali DJ-e z Deep Sesji – ufundowali oryginalną winylową płytę ATB.

Fotorelacja z 23 Finału WOŚP w Drawsku Pomorskim

Między trwającymi licytacjami prezentowały się drawskie kluby sportowe i stowarzyszenia, a także sympatycy sportów i tańca. Wystąpiły m.in. drawskie przedszkolaki i dzieci ze Szkoły Podstawowej w Drawsku Pomorskim w meczach piłki nożnej. Swoje umiejętności zaprezentowali młodzi piłkarze – wychowankowie trenera Ernesta Marcinkowskiego.  Nie zabrakło również pokazów drawskiego Valiant Gold Team oraz członków MUKS „OYAMA”. Wystąpiły również solistki drawskiego gimnazjum Klaudia Zielińska oraz Zofia Zbożnik. Zaprezentowali się również tancerze ze Złocieńca. Drawscy Dj-e z projektu Deep Sesje również włączyli się w Finał WOŚP – umilali czas zgromadzonej na hali publiczności. Nie można zapomnieć również o Młodzieżowej Orkiestrze Dętej i jej dyrygencie Tomaszu Stawickim. Orkiestra uroczyście otworzyła sportowy Finał WOŚP w Drawsku. Na zakończenie sportowego Finału WOŚP swoje umiejętności zaprezentował najmłodsze mieszkanki naszego miasta – dziewczynki wykonały pokaz zumby pod okiem trenerki Marty Krywulko. 

Sportowy Finał WOŚP to nie wszystko. Od godz. 16:00 w Sali drawskiego ośrodka kultury przy ul. Piłsudskiego 12 trwały licytacje i występy zespołów z ośrodka kultury. Licytowano m.in. obrazy, kalendarze, gadżety WOŚP, a także np. kupon na jednodniowe dowodzenie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku. Oczywiście w Ośrodku Kultury w Drawsku pracowali wolontariusze, którzy liczyli zebrane środki finansowe z puszek i licytacji. 

Po godz. 20:00 drawski sztab poinformował, że kwota przekroczyła 20 000 zł. 

Dodatkowe informacje

  • Film:
Powrót na górę

Moje konto

Więcej