Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Tropem Wilczym - X Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  • Napisane przez  st.chor.szt. Marcin CZERWIŃSKI, p. Magdalena MARCHEL
Tropem Wilczym - X Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Bieg Tropem Wilczym organizowany jest już od 10 lat. W Garnizonie Drawsko (6 marca) również odbył się bieg ku czci bohaterów, którzy walczyli za naszą wolność.

Historia biegu sięga 1 marca 2011 roku, gdy ustanowiono Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Honorując święto upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego, działającego w latach 1944-1963 w dobie przedwojennych granic Rzeczpospolitej Polskiej. Od 2015 roku bieg ma charakter ogólnopolski na stałe wpisując się w kalendarz biegowy.

Długość trasy jest odwołaniem do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ,,Laluś”. Bieg miał charakter rekreacyjny – nie ważna była rywalizacja czy czas w jakim pokonało się trasę , ale wspólne oddawanie hołdu Żołnierzom Wyklętym. W zmaganiach wzięli udział nie tylko, wytrawni biegacze’’, ale również amatorzy oraz cale rodziny.

Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty ukończenia biegu, medale oraz koszulki z symboliką Żołnierzy Niezłomnych.

Tropem Wilczym - X Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej