Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Odbył się zimowy bieg nad jeziorem Czaplino - fotorelacja

  • Napisał 
Odbył się zimowy bieg nad jeziorem Czaplino - fotorelacja

Niedziela w Czaplinku była bardzo sportowa. Stowarzyszenie Rundorfina zorganizowało tam zawody biegowe zarówno dla dorosłych jaki dla najmłodszych mieszkańców regionu. Można było również pobiec w biegu wirtualnym albo spróbować swoich sił w Nordic Walking.

W niedzielę, 6 marca w Czaplinku zorganizowany został XII Bieg Charytatywny im. chor. Kazimierza Masiowskiego. Impreza swoja bazę miała w Parku Miejskim, a organizatorami byli: Stowarzyszenie Rundorfina i gmina Czaplinek.

Jako pierwsze startowały dzieci. Ich trasę biegową przygotowano w parku. Dystanse były różne i dostosowane do wieku dzieci. Najmłodsi biegali na trasach od kilkudziesięciu do 1200 m.

Kiedy zakończyły się biegi dziecięce wystartował bieg główny na dystansie 5 km. Trasa z parku prowadziła nad nieodległe jezioro Czaplino i tam wiodła brzegiem, a później zawracała do parku. Zawodnicy musieli pokonać dwie takie pętle. Podobnie było z zawodnikami Nordic Walking. Wystartowali oni kilka minut po biegaczach.

W biegu głównym wzięło udział łącznie 74 biegaczy a chodzeniu z kijkami 22 zawodników.

Najlepszy na biegach okazał się Rysiek Głuchowicz z Sypniewa, który ukończył bieg w czasie 19:39. Po nim kolejny dotarł Cyprian Chwiałkowski ze strata 25 s, a trzeci był Tomasz Chmielewski i czasem 20:45. Pierwszą kobietą była Sielatycka Olga. Pokonała ona dystans 5 km. W czasie 24 min.

Wśród piechurów na metę pierwszy dotarł Piotr Brzozowski z czasem 29:54. Trzy sekundy później linię mety przekroczył Krzysztof Pyrek. Trzeci był Roman Wojtczak z czasem 30:02 a na czwartym miejscu i jednocześnie najszybsza panią okazała się Urszula Wojtczak z Czaplinka. Ukończyła ona zawody w czasie 35:48.

Każdy z uczestników przekazywał wpisowe, a 100% wpłat zostanie przekazane na pomoc dla Hani Dąbrowskiej, która potrzebuje intensywnej rehabilitacji.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej