Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Samorządy zrywają współpracę z miastami w Rosji. Dzisiaj Łobez.

  • Napisane przez  DSI
?????. Fot. Wikipedia ?????. Fot. Wikipedia

Kilka dni temu Prezydent Miasta Szczecina Piotr Krzystek powiadomił władze Murmańska o wypowiedzeniu umowy o nawiązaniu dobrosądziedzkiej i przyjacielskiej współpracy pomiędzy Murmańskiem i Szczecinem. Umowa zawarta była w 1993 roku.

Dzisiaj podobnie zrobił Łobez. Nawet poszedł dalej.

Podczas sesji nadzwyczajnej, na znak solidarności z walczącą Ukrainą Rada Miejska w Łobzie uchyliła uchwałę w sprawie współpracy partnerskiej pomiędzy gminą Łobez a Miastem Istra z Rosyjskiej.  Podjęto natomiast uchwałę w sprawie wyrażenia woli nawiązania współpracy partnerskiej pomiędzy Gminą Łobez a Gminą Brzeżany w Ukrainie.

Obie uchwały podjęto jednogłośnie. Dziękuję Radnym, dziękuję również Burmistrzowi Łobza za zgodne z prośbą Rady przekazanie środków na pomoc medyczną i humanitarną dla Lwowa oraz wsparcie koncepcji organizacji koncertów służących zbiórce środków dla Ukrainy przez Łobeski Dom Kultury – poinformowała Joanna Sienkiewicz - Przewodnicząca Rady Miejskiej w Łobzie.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej