Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

W Drawsku Pomorskim będzie ul. Stanisława Wyspiańskiego

  • Napisane przez  DSI
Przyszła ulica Stanisława Wyspiańskiego Przyszła ulica Stanisława Wyspiańskiego

Stanisław Mateusz Ignacy Wyspiański będzie miał wkrótce w Drawsku Pomorskim swoją ulicę. Tak wynika z projektu uchwały Rady Miejskiej w Drawsku Pomorskim.

Dokument został przygotowany przez Burmistrza Drawska Pomorskiego i wpłynął do Biura Rady 17 stycznia. Nowa ulica będzie mieścić się na działce nr 63/15 w obrębie 0002 miasta pomiędzy ulicami Michała Wywiórskiego i Henryka Siemiradzkiego.

Jak wskazano w uzasadnieniu nieruchomości położone w sąsiedztwie nowo projektowanej ulicy w chwili obecnej nie posiadają dostępu do drogi publicznej. Proponowana nazwa stanowi kontynuację nazewnictwa w tym obszarze, a większość ulic posiada tam nazwy upamiętniających polskich malarzy i artystów.

Stanisław Wyspiański to polski literat i artysta wizualny: dramaturg, poeta, malarz, grafik, architekt, projektant mebli. Jako pisarz związany z dramatem symbolicznym. Tworzył w epoce Młodej Polski. Bywa nazywany czwartym wieszczem polskim.

W Drawsku Pomorskim będzie ul. Stanisława Wyspiańskiego
Wyciąg z projektu uchwały
 
Stanisław Mateusz Ignacy Wyspiański

Stanisław Mateusz Ignacy Wyspiański Fot. Wikipedia

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej