Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Zmiana dowództwa poligonu drawskiego

  • Napisane przez  DSI
Fot. Archiwum Fot. Archiwum

25 stycznia nastąpiła zmiana dowodzenia poligonem drawskim. Jednocześnie dotychczasowe Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko zmienia już oficjalnie nazwę na Centrum Szkolenia Bojowego.

O formowaniu Centrum Szkolenia Bojowego w Drawsku informowaliśmy w październiku maja 2021. Czytaj: CSWL zmienia się w Centrum Szkolenia Bojowego Drawsko

W poniedziałek odchodzący na emeryturę dotychczasowy komendant CSWL Drawsko pułkownik Marek Gmurski przekazał swoje obowiązki podpułkownikowi Andrzejowi Niegmańskiemu (na zdjęciu).

Ppłk mgr inż. Andrzej NIEGMAŃSKI pełnił dotychczas funkcję Zastępcy Komendanta Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko.

Zmiana dowództwa poligonu drawskiego
Zmiana dowództwa poligonu drawskiego

Uroczystości odbyły się przy na pasie taktycznym Bucierz przy „Żółtej Trybunie” w obecności gości oraz Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych Generała Jarosława Mika.

Kolejno poligonem dowodzili:

  • ppłk Jan SEMENETZ - od 12.01.1950 r. do 14.03.1962 r.
  • gen bryg. Leon DUBICKI - od 14.03.1962 r. do 21.09.1962 r.
  • płk Franciszek RABAN - od 21.09.1962 r. do 18.07.1964 r.
  • gen bryg. Józef KOLASA - od 18.07.1964 r. do 06.06. 1966 r.
  • płk dypl. Jan BODYLEWICZ - od 06.06.1966 r. do 26.10.1974 r.
  • płk dypl. Franciszek SADOWSKI - od 26.10.1974 r. do 26.04. 1979r.
  • płk dypl. Michał PERKOWSKI - od 26.04.1979 r. do 26.09.1988 r.
  • płk dypl. Jan MATEJUK - od 26.09.1988 r. do 02.04.1996 r.
  • płk dypl. Jan KRUPA - od 2.04.1996 r. do 02.10.1998r .
  • płk dypl. Robert JABŁOŃSKI - od 07.10.1998 r. do 29.06.2001 r.
  • płk dypl. Antoni BUDKOWSKI - od 29.06.2001 r. do 27.04.2004 r.
  • płk dypl. Michał WAŁĘZA - od 27.04.2004 r. do 30.11.2010 r.
  • płk Marek GMURSKI - od 01.12.2010 r. do 25-01-2022 r.
  • ppłk mgr inż. Andrzej NIEGMAŃSKI - od 25-01-2022 r.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej