Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Na poligonie żołnierze „dwunastki” przygotowują się do zadania, które jeszcze Wojsko Polskie nie realizowało

  • Napisane przez  DSI za mjr Błażej Łukaszewski
Fot. mjr Błażej Łukaszewski, por. Irena Paczek – Krawczak, st. szer. Piotr Pytel Fot. mjr Błażej Łukaszewski, por. Irena Paczek – Krawczak, st. szer. Piotr Pytel

Wsparcie Straży Granicznej na wschodzie Polski jest od października 2021 r. jednym z najważniejszych zadań realizowanych przez 12 Dywizję. Jak informuje dywizja jednak nie jedynym.

Kolejne kontyngenty przygotowują się do misji w Iraku i Libanie i już niebawem ruszą szkolenia służby przygotowawczej, a także poligony krajowe i ćwiczenia międzynarodowe.

Dowództwo 12 Dywizji w pierwszym kwartale 2022 r. kładzie nacisk przede wszystkim na doskonalenie dowództw i sztabów, natomiast podległe jednostki oprócz dalszego wsparcia Straży Granicznej skupiają się na systematycznym podnoszeniu kwalifikacji wśród żołnierzy.

W tym roku jednostki „Dwunastki” zamierzają m. in. uczestniczyć w międzynarodowych ćwiczeniach pk. DEFENDER i DYNAMIC FRONT, sformować XII oraz XIII zmianę Polskiego Kontyngentu Wojskowego IRAK, a także przeszkolić prawie 2000 ochotników służby przygotowawczej.

Na poligonie żołnierze „dwunastki” przygotowują się do zadania, które jeszcze Wojsko Polskie nie realizowało

Przy tym wszystkim warto również wspomnieć o zadaniu jakiego do tej pory nikt w Wojsku Polskim nie realizował – w marcu br. 12 Brygada Zmechanizowana zamierza przemieścić drogą morską żołnierzy i sprzęt, które w gronie sojuszniczym będą uczestniczyć w ćwiczeniu pk. COLD RESPONSE.

Na poligonie żołnierze „dwunastki” przygotowują się do zadania, które jeszcze Wojsko Polskie nie realizowało

W tym celu żołnierze „Błękitnej” Brygady już teraz na poligonie drawskim przygotowują się do działania w niskich temperaturach. Pod okiem instruktorów SERE (czyli kursów przetrwania) szkolą się, aby jak najlepiej przysposobić się do specyficznych warunków atmosferycznych, z jakimi zetkną się w Norwegii.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej