Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Jubileuszowa wystawa WOŚP w Kaliszu Pomorskim

  • Napisane przez  Urszula Miłoszewska
Jubileuszowa wystawa WOŚP w Kaliszu Pomorskim

Biblioteka i szkoła zapraszają mieszkańców Kalisza Pomorskiego do obejrzenia jubileuszowej wystawy zorganizowanej z okazji 30-lecia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (dalej WOŚP).

WOŚP organizuje i nadzoruje fundacja o charakterze filantropijnym, której statutowym celem jest wsparcie działalności na rzecz ochrony i promocji zdrowia oraz profilaktyki zdrowotnej.

Finał WOŚP to jednodniowa akcja organizowana na początku każdego roku. Pierwszy finał zorganizowano w 1993 r. Każdorazowo finał WOŚP wiąże się ze zbiórką publiczną organizowaną przez fundację. Ze zbiórek WOŚP zakupiło i przekazało urządzenia i aparaty medyczne do placówek ochrony zdrowia w całej Polsce. Według badań opinii publicznej fundacja od lat cieszy się największym zaufaniem wśród organizacji trzeciego sektora, instytucji państwowych i kościelnych.

Jubileuszowa wystawa WOŚP w Kaliszu Pomorskim

Przygotowana wystawa jest efektem współpracy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim ze Szkołą Podstawową im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim oraz z kolekcjonerami indywidualnymi.

Za przekazanie na wystawę puszek, plakatów, medali, podziękowań, chust, plecaczków, etui i in. przedmiotów pragniemy wyrazić serdeczne podziękowania:

  • Pani Dorocie Ławniczak dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim za przekazanie szkolnej kolekcji WOŚP.
  • Paniom Karolinie Wagner i Dorocie Wilgockiej z biblioteki szkolnej dziękujemy za zaangażowanie i niesioną pomoc.
  • Dziękujemy także kolekcjonerkom indywidualnym: Pani Anecie Olszackiej za przekazanie na wystawę gadżetów oraz merytoryczne wskazówki i pani Halinie Szadejko za przekazanie zgromadzonych plakatów.
Jubileuszowa wystawa WOŚP w Kaliszu Pomorskim

Na wystawie ponadto dostępne są artykuły prasowe, prezentujące działalność sztabu,  współpracujących jednostek samorządowych i zaangażowanych wolontariuszy na przestrzeni wszystkich lat, w których Kalisz Pomorski czynnie uczestniczył w organizowanych zbiórkach. Skompletowane i wyselekcjonowane artykuły pochodzą ze zgromadzonych w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim miesięczników „Wirówka”, „Pojezierze Drawskie” oraz „Echo Kalisza Pomorskiego”.

Jubileuszowa wystawa WOŚP w Kaliszu Pomorskim

Wystawę będzie można podziwiać do dn. 10.02.2022 r.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej