Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Zajęcia kaliskich informatyków na PWSZ w Wałczu

  • Napisane przez  ZS
Zajęcia kaliskich informatyków na PWSZ w Wałczu

Wtorek, 11 stycznia 2022 r. był pracowitym dniem dla uczniów klasy 3 Technikum Informatycznego w Zespole Szkół w Kaliszu Pomorskim. Wraz z wychowawcą Szymonem Minkiewiczem wzięli udział w zajęciach, w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Wałczu.

W pierwszej części zajęć uczniowie zapoznali się z prelekcją pt. „Wprowadzenie do bezpieczeństwa teleinformatycznego”, przeprowadzoną przez mgr inż. Tomasza Muzolfa, podczas którego poznali techniki, jakie stosują cyberprzestępcy oraz sposoby zabezpieczania sprzętu i oprogramowania przed zagrożeniami z sieci. Następnie odbyły się zajęcia praktyczne pod kierunkiem mgr Marka Gawrysiaka, w trakcie których uczniowie konfigurowali i rejestrowali telefony VoIP firmy Cisco. Młodzież świetnie sobie poradziła z zadaniem. W krótkim czasie uczniowie nawiązali ze sobą łączność telefoniczną.

Zajęcia kaliskich informatyków na PWSZ w Wałczu

Zajęcia na PWSZ w Wałczu zwiększyły kompetencje zawodowe kaliskich informatyków. Zdobyte umiejętności przydadzą się również na egzaminie zawodowym w czerwcu. Dziękujemy wykładowcom i władzom PWSZ w Wałczu za zaproszenie i profesjonalne przeprowadzenie zajęć. Mamy nadzieję na ich kontynuację jeszcze w tym roku szkolnym.

Zajęcia kaliskich informatyków na PWSZ w Wałczu

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej