Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Rozpoczynają się przygotowania do szkoleń w garnizonie Drawsko

  • Napisane przez  DSI za WOG,CSWL
Fot. 16 WOG Fot. 16 WOG

Zarówno w  Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko jak i w 16 Wojskowym Oddziale Gospodarczym w Olesznie odbyły się narady dotyczące przygotowań jednostek do realizacji szkoleń wojsk polskich jak i NATO.

3 stycznia w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkoleniowego. Podczas rozprowadzenia jednostki Komendant płk Marek GMURSKI przedstawił główne cele rozwoju i szkolenia dla Centrum w 2022r. Zbiórka była okazją do wręczenia aktów mianowania na kolejne stopnie wojskowe oraz akty mianowania na pierwszy stopień podoficerski.

5 stycznia natomiast w sali odpraw 16 WOG odbyła się inauguracja roku szkoleniowego 2022. W trakcie inauguracji Komendant ppłk Bogusław Pisała przedstawił zadanie główne oraz określił główne kierunki działania.

Zastępca Komendanta - ppłk Tomasz Tomaszewski zapoznał kadrę ze strukturą oraz organizacją szkolenia w 2022 roku w 16 WOG. Przedstawił zasadnicze przedsięwzięcia szkoleniowe do zrealizowania w 2022 roku, plan treningów własnych oraz plan udziału w treningach i ćwiczeniach organizowanych przez przełożonych.

Rozpoczynają się przygotowania do szkoleń w garnizonie Drawsko
Fot. st.chor.szt. Marcin CZERWIŃSKI

Szef logistyki przedstawił plan szkolenia uzupełniającego żołnierzy i pracowników 16 WOG, określił dni szkolenia GMiB w tym roku szkoleniowym. W dalszej części przedstawiono zadania do realizacji w 2022 roku, omówiono zasady metodyki szkolenia, profilaktyki i dyscypliny wojskowej, podano tematykę i cele kształcenia obywatelskiego, zasady współpracy z WŻW Oleszno.

Pełnomocnik ds. Ochrony Informacji Niejawnych przypomniał przepisy dotyczące ochrony informacji niejawnych oraz odpowiedzialności karnej, dyscyplinarnej oraz służbowej za ich naruszenie.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej