Otwarcie wystawy IX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „BARWY LASU”

  • Napisane przez  Aneta Olszacka
  • Galeria

W piątek 12 grudnia w Pałacu Wedlów odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej IX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Barwy Lasu”. Podczas wernisażu Pani Zofia Gardzińska – Prezes Banku Spółdzielczego w Kaliszu Pomorskim oraz Pan Hubert Kozak – Nadleśniczy Nadleśnictwa Kalisz Pomorski wręczyli nagrody i upominki przybyłym laureatom konkursu. Na otwarcie dotarły do nas dzieci i młodzież z Kalisza Pomorskiego,  Złocieńca, Łobza oraz odległego Świnoujścia. Cieszymy się, że grudniowa Galeria w Pałacu Wedlów może zaprosić Państwa  na „spotkanie” z dziecięcą wrażliwością, która zmieni jesienno-zimowe popołudnie w pełen kolorów  spacer po lesie. 

Przypominamy, że na IX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Barwy Lasu” organizowany przez Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim  wpłynęło  łącznie 1139  prac plastycznych nadesłanych ze 119 placówek z całej Polski.  Tegoroczny konkurs odbył się przy wsparciu sponsorów: Nadleśnictwa Kalisz Pomorski, Banku Spółdzielczego w Kaliszu Pomorskim, Gminy Kalisz Pomorski i Pracowni Krawieckiej „Babette-Style”, którym składamy serdeczne podziękowania, bo dzięki ich otwartości i hojności mogliśmy nagrodzić talent i pomysłowość wielu młodych ludzi zainspirowanych otaczająca przyrodą. 

Kreatywność  i umiejętności autorów jak zawsze zaskakiwały jury. W tym roku oceny tak dużej ilości prac podjęli się: Tomasz Bukowski, Dorota Izdebska i Bernadetta Klimczak. Na stronie internetowej Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim można zapoznać się z listą laureatów, a także zobaczyć ich prace. Jesteśmy dumni, ze wśród nich znalazło się kilka osób z Kalisza Pomorskiego: w kat. przedszkole-kl. „0” Maja Kolobius i Patrycja Czerepaniak otrzymały wyróżnienia, w kat. gimnazjum: Oktawia Bogusz zajęła III miejsce, a Oktawia Gwiaździńska otrzymała wyróżnienie, natomiast w kat. szkół ponadgimnazjalnych Agata Ladra zajęła III miejsce. Swój talent zaprezentowały również dzieci i młodzież z niepełną sprawnością ze szkół z klasami integracyjnymi, kół pomocy dzieciom niepełnosprawnym i ośrodków szkolno-wychowawczych. Wśród tych uczestników wyróżniono 2 osoby z Kalisza Pomorskiego: Magdalenę Walerczak i Jakuba Zalewskiego. 

Ogłoszono imiona i nazwiska laureatów oraz osób wyróżnionych, ale gratulacje i podziękowania należą się wszystkim uczestnikom, a także wszystkim nauczycielom i instruktorom, którzy podjęli wyzwanie i przysłali do nas prace inspirowane leśnym krajobrazem. Kolejna dziesiąta edycja konkursu już za rok – dlatego zachęcamy obserwujcie przyrodę i malujcie, malujcie, malujcie bo wszystkie Wasze prace są cudowne i dostarczają nam wiele rado

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto