Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Agnieszka Chrościcka opowiada o nadchodzącym Weekendzie Cudów i zaprasza

  • Napisane przez  DSI
Lider Szlachetnej Paczki Agnieszka Chrościcka. Lider Szlachetnej Paczki Agnieszka Chrościcka.

Już niebawem w Rejonie Czaplinek odbędzie się Weekend Cudów Szlachetnej Paczki. Obszar obejmuje w tym roku gminę Czaplinek, Złocieniec, Łubowo oraz Barwice.

Pomogą po raz kolejny

Szlachetna Paczka jest ogólnopolskim projektem społecznym organizowanym przez Stowarzyszenie Wiosna. Głównym celem jest pomoc rodzinom, osobom znajdującym się w trudnej sytuacji. Celem jest mądra pomoc, dająca szansą na zmianę. Idea Szlachetnej Paczki to nie tylko przygotowanie paczek, to przede wszystkim praca z Darczyńcami i Wolontariuszami. To właśnie oni pomagają Rodzinom.

O akcji w rejonie Czaplinka, Złocieńca, Łubowa i Barwic opowiada Agnieszka Chrościcka Lider Rejonu Czaplinek

Wspaniałym pomysłem, który się pojawił jest wspólne przygotowanie paczek przez zakłady pracy, urzędy, instytucje, do czego bardzo zachęcam. Jest to możliwość wsparcia najbardziej potrzebujących rodzin, osób  mieszkających na terenie powiatu drawskiego, ale i nie tylko.

Tak zrobili w ubiegłym roku

W 2020 roku dla potrzebującej Pani Marii i jej córki darczyńcy ponumerowali 15 paczek i poprosili, by [ani Maria wraz z córką otworzyły w pierwszej kolejności paczkę z numerem 1.

Agnieszka Chrościcka opowiada o nadchodzącym Weekendzie Cudów i zaprasza

W trakcie rozpakowywani nastała się cisza…. Pani Maria wykrztusiła, że jest tu laurka…, otworzyła ją, i nie mając okularów próbowała czytać. Córka widząc ogromne emocje wzięła laurkę do ręki i przeczytała życzenia. Życzenia, na których podpisali się wszyscy darczyńcy. Pani Maria krzyknęła "ile osób". To był dopiero początek. Na Panią Marię czekało jeszcze 14 kolejnych paczek z pomocą.

W tym roku może być podobnie. Wolontariusze już działają, a lider Agnieszka Chrościcka zaprasza Was, mieszkańców powiatu i regionu do wsparcia najbardziej potrzebujących.  

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej