Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

O wolontariacie na konferencji w Złocieńcu zorganizowanej przez Fundację Magia Serca

  • Napisane przez  Małgorzata Głodek
Fot. Małgorzata Głodek Fot. Małgorzata Głodek

Łączy nas chęć pomagania - pod takim hasłem 1 grudnia w kinie „Mewa” w Złocieńcu odbyła się Powiatowa Konferencja Dotycząca Idei Wolontariatu zorganizowana przez Fundację „Magia Serca”.

Podczas konferencji Maciej Markowski, Radny Rady Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego, Prezes Stowarzyszenia „10tka” z Wałcza wygłosił prelekcję dotyczącą idei bezinteresownej pomocy, pomysłów na rozwijanie wolontariatu.
 
Następnie szkolne koła wolontariatu zaprezentowały swoją działalność w krótkich prezentacjach multimedialnych. O swojej działalności opowiedzieli uczniowie Szkoły Podstawowej w Świerczynie, w Wierzchowie, w Czaplinku, w Nowym Worowie, Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 3 w Złocieńcu, Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2 w Drawsku Pomorskim oraz Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie. Opiekunowie kół wolontariatu odebrali podziękowania za zaangażowanie, chęć i wolę służenia innym w każdej sytuacji.
 
Podsumowaniem Konferencji było wręczenie nagród dla uczniów, którzy wykazali się doskonałą wiedzą na temat wolontariatu i najlepiej w swoich szkołach napisali test.
 
Konferencję zaszczycili swoją obecnością: Mariusz Nagórski - Wicestarosta Drawski, Krzysztof Zacharzewski - Burmistrz Złocieńca, Katarzyna Kibitlewska – Kierownik Referatu Turystyki i Promocji Urzędu Miejskiego w Czaplinku, Marlena Urlich - Inspektor Referatu Turystyki i Promocji Urzędu Miejskiego w Czaplinku, Renata Borowczyk – Inspektor ds. Pozyskiwania Funduszy Urzędu Gminy Wierzchowo, Janina Król - Dyrektor SP nr 1 w Złocieńcu, Małgorzata Szcześniak - Dyrektor SP nr 3 w Złocieńcu, Lucyna Jabłońska - Dyrektor SP nr 1 w Drawska Pom., Mariola Buczkowska-Słomka - Dyrektor Zespołu Szkół w Świerczynie, Agnieszka Oleszczuk - Dyrektor SP w Nowym Worowie, Ewa Lemisz-Suska - Wicedyrektor SP w Czaplinku, Izabela Małkowska - Wicedyrektor SP w Czaplinku, Maciej Słomka - Prezes Stowarzyszenia „Nasza Świerczyna”.
O wolontariacie na konferencji w Złocieńcu zorganizowanej przez Fundację Magia Serca
 
Zadanie zrealizowano dzięki dofinansowaniu przez Zarząd Powiatu Drawskiego w ramach trybu pozakonkursowego.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej