Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Dyskusja historyczna w Magazynie Solnym

  • Napisane przez  Justyna Łaszniewska
Dyskusja historyczna w Magazynie Solnym

29 listopada w Magazynie Solnym w Drawsku Pomorskim, odbyła się dyskusja historyczna dotycząca wędrówek z Wilna, Grodna i Lwowa na Ziemie Zachodnie.

W spotkaniu udział wzięli wicestarosta Mariusz Nagórski, nauczyciel historii Romuald Kurzątkowski, proboszcz parafii rzymskokatolickiej ZPNJC ksiądz Tomasz Szugalski oraz mieszkańcu powiatu drawskiego.
Gościem specjalnym oraz głównym prelegentem był ks. Jarosław Wąsowicz – salezjanin, doktor historii. Dyskusję historyczną rozpoczął Romuald Kurzątkowski, który witając przybyłych słuchaczy przedstawił wystawę pamiątek rodzinnych jako wstęp do tematu spotkania. Następnie ksiądz Jarosław Wąsowicz przeniósł audytorium w historyczny wir opowieści o naszych przodkach, którzy byli przesiedlani z Kresów II Rzeczypospolitej na tereny przyznane Polsce po II Wojnie Światowej.  Prelekcja przyciągnęła wielu odbiorców, na spotkanie przybyli nie tylko starsi pasjonaci historii, ale i młodzież. Organizatorem spotkania było Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim.
Dyskusja historyczna w Magazynie Solnym

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej