Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Będą protestować w Złocieńcu. Zgromadzenie już we wtorek

  • Napisane przez  DSI
Fot. DSI Fot. DSI

Mieszkańcy Lubieszewa i Stawna jasno wyrazili, że nie chcą budowy ogromnej farmy fotowoltaicznej. Nie są jednak pewni jaką decyzję podejmie Rada Miejska w Złocieńcu. Dlatego postanowili protestować.

30 listopada, we wtorek w godzinach od 14. do 19. pod Urzędem Miasta w Złocieńcu zaplanowano protest mieszkańców przeciwko powstaniu największej w Polsce farmy fotowoltaicznej. Aktualnie inwestorzy planują budowę instalacji o powierzchni 240 ha zlokalizowanej w Lubieszewie. Wcześniej zapędy były na 400 ha.

Protestować będą mieszkańcy Lubieszewa, Stawna przy wsparciu mieszkańców Złocieńca.

W proteście udział wezmą również lokali przedsiębiorcy branży turystycznej i właściciele nieruchomości letniskowych zlokalizowanych w Lubieszewie i Stawnie.

Mieszkańcy dwóch sołectw w gminie Złocieniec, już 21 września podczas spotkania z władzami, dali jasny przekaz co do ich nastawienia do budowy tak wielkiej instalacji. Na spotkaniu, na które Drawskie Strony Internetowe zostały zaproszone przybyło kilkadziesiąt osób. W momencie głosowania tylko dwie osoby były za budową olbrzymiej farmy fotowoltaicznej.

Wtedy na spotkaniu był również zastępca Burmistrza Złocieńca Natan Fiutowski, a spotkanie prowadził Andrzej Kraszewski z Lubieszewa. Drugą stronę reprezentował Jerzy Guzowski właściciel gruntów, który wydzierżawi tereny pod budowę farmy fotowoltaicznej.

To na radnych spocznie decyzja czy pozwolą na inwestycję

Aktualnie plan zagospodarowania przestrzennego nie zezwala na taka inwestycję na tym terenie. Wniosek do złocienieckiego ratusza o zmianę planu zagospodarowania już wpłynął. To właśnie na radnych Rady Miejskiej spocznie ciężar podjęcia decyzji, czy zgodzą się na zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Właśnie we wtorek  będzie głosowana zmiana Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Jak zagłosują radni? Będziemy relacjonować.

 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej