Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Zmierzyli promieniowanie jonizujące

  • Napisane przez  ZS KP
Zmierzyli promieniowanie jonizujące

W poniedziałek 22 listopada w Zespole Szkół w Kaliszu Pomorskim odbyły się zajęcia z fizyki o tematyce związanej z energetyką, energią jądrową i promieniowaniem jonizującym. Zajęcia przeprowadził dr Tomasz Denkiewicz -  Zastępca Dyrektora Instytutu Fizyki Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego.

Zespół Szkół w Kaliszu Pomorskim od wielu lat współpracuje z Uniwersytetem Szczecińskim. Koordynatorem zajęć laboratoryjno-fizycznych jest Marta Kaczmarek, nauczycielka fizyki w ZS w Kaliszu Pomorskim.

Celem zajęć było przekazanie podstawowych informacji dotyczących energetyki, roli transformacji energetycznej w ograniczaniu skutków zmian klimatu, bezemisyjnych źródeł energii, a w szczególności energetyki jądrowej.

Zmierzyli promieniowanie jonizujące

Uczniowie technikum i liceum, realizujący poziom rozszerzony fizyki aktywnie uczestniczyli w zajęciach, poznając m.in. znaczenie energii oraz jej źródła, budowę i działanie elektrowni jądrowej, promieniowanie jonizujące i jego zastosowania oraz źródła informacji o energii jądrowej. Możliwość przeprowadzenia  pomiarów promieniowania jonizującego za pomocą licznika Geigera-Müllera wzbogaciła młodzież o nowe umiejętności.

Zmierzyli promieniowanie jonizujące

Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach projektu: „Zorganizowanie przeprowadzenie lekcji o energetyce i energii jądrowej w szkołach podstawowychi ponadpodstawowych na terenie całego kraju”, realizowanego dla Ministerstwa Klimatui Środowiska przez Fundację Instytut Zrównoważonej Energetyki.

Uczestnicy dziękują prowadzącemu, dr Tomaszowi Denkiewiczowi za wspaniałe zajęcia i liczą na dalszą współpracę.

Zmierzyli promieniowanie jonizujące

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej