Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Mateusz i Mariusz zwyciężyli w Pucharze Świata Federacji XPC

  • Napisane przez  Mariusz Rufkiewicz
Mateusz i Mariusz zwyciężyli  w  Pucharze Świata Federacji XPC

Zawodnicy  Stowarzyszenia Sportów Siłowych „Rufian” Jankowo  z medalami i rekordami po starcie w  Pucharze Świata Federacji XPC  w trójboju siłowym, w przysiadach, w wyciskaniu sztangi leżąc oraz w martwym ciągu. 

Puchar Świata XPC odbył się w dniach od 19 do 21 listopada w miejscowości Siedlce, a udział w nim wzięło około 330 zawodników z Słowacji, Czech, Niemiec, Węgier, Chorwacja, Bośni  i Hercegowiny, Irlandii, Finlandii i Polski.

Reprezentant S.S.S „Rufian” Jankowo Mariusz Rufkiewicz rywalizował w konkurencji wyciskanie sztangi leżąc w kategorii masters 50-59 lat w wadze do 100 kg.

Po wyciśnięciu sztangi ważącej 142,5 kg Mariusz Rufkiewicz zdobył złoty medal Pucharu Świata XPC. W tym samym dniu reprezentant S.S.S. „Rufian” Jankowo Mateusz Rufkiewicz   w kategorii senior do 90 kg i w konkurencji martwy ciąg był nie do pobicia. Zdobył złoty medal Pucharu Świata XPC.

Od pierwszego do ostatniego podejścia w martwym ciągu Mateusz był poza zasięgiem rywali. Ciężar uniesiony przez Mateusza, który dał mu złoty medal to 273 kg. Był to już Rekord Europy. W czwartym podejściu Mateusz dokonał wielkiego wyczynu, dźwignął sztangę ważącą 280 kg i tym samym poprawił Rekord Europy o 7 kg.

Mateusz i Mariusz zwyciężyli  w  Pucharze Świata Federacji XPC

Był to bardzo pracowity weekend dla Mariusza i Mateusza, gdyż  obaj  panowie oprócz czynnego udziału w Pucharze Świata jako zawodnicy pełnili też funkcję sędziego tych zawodów.                                                                                                                         

Udział zawodników S.S.S. Rufian Jankowo w Pucharze Świata XPC był możliwy dzięki dofinansowaniu gminy Drawsko Pomorskie zadania publicznego pn. tworzenie warunków, w tym rozwoju sportu w gminie Drawsko Pomorskie w roku 2021 oraz sponsorom.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej