Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Jakub Pawłowicz brązowym medalistą Mistrzostw Świata Karate Kyokushin

  • Napisane przez  Wojciech Pawłowicz
Jakub Pawłowicz brązowym medalistą Mistrzostw Świata Karate Kyokushin

Reprezentant Klubu Karate Kyokushin Złocieniec został brązowym medalistą  Mistrzostw Świata Karate Kyokushin!

W dniach 19-20 listopada odbyły się Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin w Krakowie. Wystartowało tam blisko 700 zawodników z 32 krajów.

Jednym z reprezentantów Polski w kategorii kumite do 75 kilogramów był zawodnik Złocienieckiego Klubu Karate sensei Jakub Pawłowicz.

Podczas pierwszego dnia mistrzostw po ciężkim pojedynku, po 2 dogrywkach pokonał reprezentanta Rosji. W kolejnej walce zmierzył się z reprezentantem Polski, którego pokonał przed czasem poprzez dwukrotne wazari. Drugiego dnia mistrzostw jego rywalem w półfinale był  reprezentant Iraku, który tego dnia okazał się lepszym zawodnikiem. Finalnie to on tego dnia został Mistrzem Świata w tej kategorii.

Brązowy medal zdobyty przez Jakuba jest najwyższym osiągnięciem zawodników z kategorii męskiej seniorów województwa zachodniopomorskiego na Mistrzostwach Świata.

Trenerem odpowiedzialnym za przygotowanie do zawodów jest sensei Wojciech Pawłowicz, który także podczas mistrzostw pełnił rolę sędziego międzynarodowego."

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej