Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Stanisław Lipa uhonorowany Srebrnym Gryfem Zachodniopomorskim

  • Napisane przez  DSI
Fot. UG Fot. UG

Stanisław Lipa z Koła Emerytów Rencistów i Inwalidów w Wierzchowie został uhonorowany Srebrną Odznaką Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego za wieloletnią działalność na rzecz seniorów w uznaniu zasług dla rozwoju Pomorza Zachodniego.

20 listopada odbyło się spotkanie integracyjne Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Wierzchowie. Wśród zaproszonych gości byli: Stanisław Wziątek - Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, Jan Szewczyk - Wójt Gminy Wierzchowo, Marek Mikulec - Przewodniczący Rady Gminy Wierzchowo oraz Tomasz Suchoński - Sekretarz Gminy Wierzchowo. W trakcie uroczystości dokonano wręczenia odznaki Stanisławowi Lipie.

Odznakę Zarząd Województwa nadał na wniosek Wójta Wierzchowa Jana Szewczyka za jego zasługi dla rozwoju Pomorza Zachodniego.

Stanisław Lipa uhonorowany Srebrnym Gryfem Zachodniopomorskim

Dokumentem nadających odznakę jest uchwała Nr 1487/21 z dnia 12 października 2021 r.

Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego 7 października 2002 r. ustanowił odznakę regionalną nadawaną osobom fizycznym oraz różnym podmiotom posiadającym osobowość prawną i nieposiadającym osobowości prawnej których całokształt działalności zawodowej, społecznej i publicznej, lub też zakres realizowanych zadań przyczynia się do rozwoju Pomorza Zachodniego, pomnażania jego dóbr materialnych i kulturalnych, a także do szeroko rozumianej promocji województwa w kraju i za granicą. Złotą lub Srebrną Odznakę Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego nadaje Zarząd Województwa w drodze uchwały, podjętej po zasięgnięciu opinii Komisji Odznaki. W uchwale ustanawiającej odznakę Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego określił jej wzór, zasady i tryb nadawania i noszenia. Autorem projektu odznaki jest szczeciński artysta plastyk Stanisław Biżek.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej