Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Siłacze: Mateusz i Leszek dali radę na zawodach w Złotoryi

  • Napisane przez  Mariusz Rufkiewicz
Siłacze: Mateusz i Leszek dali radę na zawodach w Złotoryi

W Złotoryi odbyły się właśnie Mistrzostwa Polski Federacji WRPF w wyciskaniu sztangi leżąc i w martwym ciągu. W Mistrzostwach wzięło udział około 300 zawodników.

Gminę Drawsko Pomorskie reprezentowało dwóch zawodników ze Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian: Mateusz Rufkiewicz i Leszek Pasieka.

Pierwszego dnia zawodów zawodnicy zmierzyli się w konkurencji wyciskanie sztangi leżąc. W kategorii weteran 60-69 lat Leszek Pasieka po wyciśnięciu 165 kg zdobył złoty medal. Zawodnik z drugiego miejsca tracił do Leszka Pasieki 22,5 kg

W drugim dniu zawodów na pomoście rywalizowali zawodnicy specjalizujący się w martwym ciągu . Reprezentant S.S.S. Rufian  Jankowo Mateusz Rufkiewicz zaliczył bardzo udany start.

Siłacze: Mateusz i Leszek dali radę na zawodach w Złotoryi

W kategorii senior do 90 kg po uniesieniu  sztangi ważącej 277,5 kg zajął III miejsce. Jest to rekord życiowy Mateusza Rufkiewicza. Mateusz Rufkiewicz poza udziałem w Mistrzostwach Polski Federacji WRPF w wyciskaniu sztangi leżąc i w martwym ciągu jako zawodnik  dodatkowo pełnił funkcję sędziego tych Mistrzostw .

Do końca roku zawodnicy planują jeszcze start na Pucharze Świata XPC  

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej