Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Policjantka z drawskiej komendy o narkotykach w szkole

  • Napisane przez  st. sierż. Paulina Urbańska
Policjantka z drawskiej komendy o narkotykach w szkole

Policjantka z drawskiej komendy wraz z przedstawicielem Państwowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Drawsku Pom. zorganizowała spotkanie profilaktyczne na temat szkodliwości substancji psychoaktywnych z uczniami Liceum Ogólnokształcącego w Drawsku Pom.

Musimy pamiętać, że szczególnie narażeni na kontakt z narkotykami są ludzie młodzi, to właśnie oni padają najczęściej ich ofiarami. Dilerzy wykorzystują naiwność i brak doświadczenia, traktując młodych nabywców wyłącznie jako źródło zysku.
Pracownica drawskiego sanepidu opowiedziała młodzieży o szkodliwości zażywania substancji psychoaktywnych i o tragicznych skutkach ich działania na organizm młodego człowieka.
Mundurowa przestrzegała nie tylko przed możliwością uzależnienia się od narkotyków, ale mówili również o konsekwencjach prawnych ich posiadania.

Podczas spotkania funkcjonariuszka zaprezentowała zawartość profilaktycznej walizki narkotykowej.  Edukacyjna walizka zawiera atrapy substancji, które są najpopularniejsze na polskim czarnym rynku. Młodzież miała okazje obejrzeć i dotknąć przedmiotów które na pierwszy rzut oka nie wzbudzają żadnych podejrzeń a mogą być wykorzystywane do rozdrabniania, przechowywania czy przyjmowania środków odurzających.
Policja apeluje o rozsądek, nawet jednorazowe spożycie substancji odurzających może skończyć się kalectwem, a nawet śmiercią.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej