Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

W Kaliszu Pomorskim ma powstać nowoczesna pracownia multimedialna

  • Napisane przez  DSI
W Kaliszu Pomorskim ma powstać nowoczesna pracownia multimedialna

W Ośrodku Kultury w Kaliszu Pomorskim będą prowadzić działania online. Pozyskali na to środki i przygotowują się do wyposażenia pracowni multimedialnej.

Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim otrzymał dofinansowanie ze środków pozostających w dyspozycji Dyrektora Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Konwersja Cyfrowa Domów Kultury.  Projekt „Podniesienie kompetencji cyfrowych Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim” został dofinansowany kwotą: 168 000 zł.   

Celem projektu jest podniesienie kompetencji i umiejętności pracowników niezbędnych do prowadzenia działań w zakresie edukacji i animacji kulturalnej on-line lub w sposób cyfrowy przez Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim. W tym celu nasza instytucja doposażona zostanie w odpowiedni sprzęt komputerowy wraz z akcesoriami i elementy wyposażenia cyfrowego (pracowni multimedialnej) oraz niezbędne oprogramowania i licencje umożliwiające wykorzystanie narzędzi cyfrowych w edukacji kulturalnej i animacji kultury – informuje Joanna Girtler z instytucji pełniąca funkcję koordynatora projektu.

Pracownicy wezmą udział w 2 szkoleniach wyodrębnionych przez Organizatora, tj. w blokach tematycznych: projektowanie oferty programowej on-line i narzędzia internetowe. Odbędzie się także szkolenie personelu w zakresie obsługi zakupionego sprzętu oraz wykorzystania narzędzi IT w realizacji projektów animacyjnych.

Efektem wszystkich działań będzie utworzenie w 2022 roku Pracowni Multimedialnej umiejscowionej w podziemiach kaliskiego Pałacu. Korzystać z niej będą zarówno pracownicy (personel i animatorzy kultury) jak i udostępniona będzie mieszkańcom na potrzeby prowadzenia zajęć, warsztatów, czy szkoleń komputerowych, multimedialnych, cyfrowych. Będą w niej również prowadzone, przez instruktora stałe zajęcia edukacyjne (informatyczno-multimedialno - internetowe), skierowane zarówno do dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Pracownia multimedialna będzie również bardzo dużym wsparciem, a wręcz umożliwi pracę pozostałych pracowni artystycznych oraz świetlic i biblioteki w formie online.

W Kaliszu Pomorskim ma powstać nowoczesna pracownia multimedialna

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej