Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Drawsko i Kalisz kontra Ińsko - wraca wojna terytorialna pomiędzy gminami. Będą konsultacje

  • Napisane przez  DSI
Lotnisko w Ziemsku Lotnisko w Ziemsku

Burmistrz Ińska Jacek Liwak po raz kolejny próbuje przejąć fragment gmin Kalisz Pomorski i Ińsko. W tej sprawie Burmistrz Drawska Pomorskiego Krzysztof Czerwiński ogłosił konsultacje, a Burmistrz Kalisza Pomorskiego Janusz Garbacz przygotował projekt uchwały. To efekt złożonych pism przez Burmistrza Ińska.

3 października 2021 roku gmina Ińsko zwróciła się do kaliskiej Rady Miejskiej oraz Burmistrza z prośbą o podjęcie działań w przedmiocie wyłączenia części obszaru poligonowego z gminy Kalisz Pomorski i włączenia jej do gminy Ińsko. Z podobnym wnioskiem mierzy się Drawsko Pomorskie. W przypadku Kalisza Pomorskiego chodzi o tereny poligonowe ewidencyjny Bobrowa, a w przypadku gminy Drawsko Pomorskie obszaru poligonowego obrębu ewidencyjnego Ziemsko.

Opinie rad gminnych muszą zostać poprzedzone konsultacjami z mieszkańcami gmin.

Drawsko i Kalisz kontra Ińsko - wraca wojna terytorialna pomiędzy gminami. Będą konsultacje

21 października Burmistrz Drawska Pomorskiego ogłosił konsultacje a mieszkańcy będą odpowiadać na pytanie czy są za wyłączeniem terytorium z gminy Drawsko Pomorskie i włączenie tego obszaru do gminy Ińsko. Podobnie jest w przygotowanym projekcie w Kaliszu Pomorskim.

To już kolejna próba przejęcia terenów gmin Drawsko i Kalisz Pomorski przez Ińsko. Jak do tej pory Burmistrz Ińska próbował kilka razy, ale bezskutecznie. W 2020 roku Kalisz Pomorski utworzył komitet obrony granic.

Drawsko i Kalisz kontra Ińsko - wraca wojna terytorialna pomiędzy gminami. Będą konsultacje

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej