Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Ćwiczenia dla młodzieży jak prawdziwe wydarzenia

  • Napisane przez  Andrzej Podolak
Ćwiczenia dla młodzieży jak prawdziwe wydarzenia

W dniach 7 – 8 października 2021 roku Stowarzyszenie Żarek we współpracy z Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim, Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko, 16 Wojskowym Oddziałem Gospodarczym w Olesznie oraz Nadleśnictwem Drawsko zorganizowało zajęcia profilaktyczno – edukacyjne dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu drawskiego.

W ramach realizacji zajęć odbiorcy zadania uczestniczyli w zajęciach z zakresu pierwszej pomocy, zapoznali się z wyposażeniem bojowym wojsk armii USA oraz Wojska Polskiego, uczestniczyli w zajęciach na ternie wojskowego toru przeszkód, uczyli się odnajdywania w trudnodostępnym terenie oraz infrastrukturze wojskowej oraz aktywnie uczestniczyli w realizowanych na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko ćwiczeniach międzynarodowego modułu GFFFV Szczecin przewidzianego do realizacji działań gaśniczych związanych z gaszeniem pożarów lasów z użyciem pojazdów gaśniczych poza granicami państwa.

Ćwiczenia dla młodzieży jak prawdziwe wydarzenia

Odbiorcy zadania wcielili się również w rolę pozorantów podczas symulowanego wypadku o charakterze masowym, dzięki czemu bezpośrednio mogli obserwować funkcjonowanie służb ratowniczych w tego typu sytuacjach.

Ćwiczenia dla młodzieży jak prawdziwe wydarzenia

Całość zadania została zrealizowana dzięki dofinasowaniu Powiatu Drawskiego na realizację zadania publicznego w zakresie porządku i bezpieczeństwa publicznego w roku 2021 ogłoszonym przez Zarząd Powiatu Drawskiego.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej