Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Fizjowidzenie – rehabilitacja wzroku inaczej

  • Napisane przez  Hanna Pita
Fizjowidzenie – rehabilitacja wzroku inaczej

W Zespole Placówek Edukacyjno – Terapeutycznych od 2 do 3 października  odbyło się  szkolenie pt.: „Fizjowidzenie – metody i techniki wsparcia dziecka z niepełnosprawnością sprzężoną w praktyce fizjoterapeuty i rehabilitanta wzroku”.

Szkolenie było organizowane w ramach projektu  ,,ABC Przedszkolaka w ZPE-T w Bobrowie” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Szkolenie prowadziły niekwestionowane autorytety w tej dziedzinie: pani Agata Hołubowicz i pani Beata Wasicka z CENTRUM DZIECKA – WCZESNA INTERWENCJA PEDIATRYCZNA z Gdańska. Terapeutki, na co dzień, łączą pracę fizjoterapeuty
i rehabilitanta wzroku. Swoją pracą dają przykład na to, jak ważna, dla całościowego wsparcia rozwoju dziecka jest współpraca specjalistów z różnych dziedzin.

Szkolenie wzbogaciło warsztat pracy nauczycieli pracujących w ZPE-T w Bobrowie, przybliżając wiedzę na temat mózgowych zaburzeń widzenia, schorzeń i wad wzroku oraz dostosowań, które w znaczący sposób ułatwiają rehabilitację i naukę dzieciom z zaburzeniami widzenia.

Fizjowidzenie – rehabilitacja wzroku inaczej

Dostosowanie otoczenia terapeutycznego do potrzeb dzieci ze słabowidzeniem umożliwi zoptymalizowanie procesów nauki, zabawy oraz znacznie poprawi komfort ich  życia. Zdobyta wiedza będzie inspiracją do tego, aby w przyszłości znacznie szerzej i w sposób holistyczny spojrzeć na świat uczniów z problemami widzenia.

W szkoleniu uczestniczyli terapeuci integracji sensorycznej, fizjoterapeuci, specjaliści z zakresu gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej, tyflopedagog i rehabilitant wzroku.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej