Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Program British Council Addvantage. Kaliska Szkoła wyróżniona przez w Ambasadzie Wielkiej Brytanii

  • Napisane przez  ZP
Program British Council Addvantage. Kaliska Szkoła wyróżniona przez w Ambasadzie Wielkiej Brytanii

1 października w Ambasadzie Wielkiej Brytanii w Warszawie odbyła się gala wręczenia nagród British Council Addvantage, podczas której Zespół Szkół w Kaliszu Pomorskim został wyróżniony nagrodą dla najbardziej lojalnego partnera. Z rąk dyrektora British Council – Colma McGiverna, w imieniu dyrektora szkoły nagrodę odebrała nauczycielka języka angielskiego Joanna Boniecka.

Kaliski Zespół Szkół znalazł się w prestiżowym gronie trzech wyróżnionych w tym roku placówek współpracujących z British Council, wraz ze szkołami z Częstochowy i Zielonej Góry. Addvantage to program dla szkół i instytucji partnerskich British Council przygotowujących kandydatów do międzynarodowych egzaminów Cambridge English (w Polsce skupia on ponad 200 placówek edukacyjnych).

Gala była doskonałą okazją do zawarcia znajomości z reprezentantami innych partnerskich instytucji w Polsce, a także szansą na wymianę doświadczeń i poglądów oraz promocji szkoły w tym polsko-brytyjskim gronie. Gospodarzem imprezy był Colm McGivern – dyrektor British Council Poland – który podkreślił, że angielski nie jest własnością Wielkiej Brytanii, lecz globalną lingua franca, źródłem ekonomicznego sukcesu i indywidualnego dobrobytu milionów ludzi na całym świecie. Podziękował wszystkim obecnym na gali nauczycielom będącym częścią ogromnej międzynarodowej sieci za zaangażowanie, entuzjazm i wytrwałość, co przekłada się na niesłabnące dążenie do doskonałości w rozwoju młodych ludzi w Polsce.

Nagroda jest zwieńczeniem ciężkiej pracy inicjatorki wprowadzenia certyfikatów Cambridge English w ZS w Kaliszu Pomorskim, Joanny Bonieckiej. Każdego roku, już od siedmiu lat, kaliscy licealiści i technicy, dzięki zaangażowaniu nauczycieli, takich jak Joanna Boniecka, skutecznie przygotowują się do egzaminów Cambridge English Qualifications od poziomu B1 Preliminary English Test, B2 First znanym także pod nazwą First Certificate in English (FCE) oraz C1 Advanced (CAE), znanym także pod nazwą Certificate in Advanced English (CAE) do najwyższego poziomu czyli C2 Certificate of Proficiency in English.

Zespół Szkół w Kaliszu Pomorskim oprócz Joanny Bonieckiej reprezentowała na gali nauczycielka języka angielskiego z powodzeniem przygotowująca młodzież do certyfikatów językowych, Magdalena Łojek.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej