Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Paczki z Drawska Pomorskiego dotarły do afrykańskiej wioski - video

  • Napisał 
Fot. Materiały koordynatora Fot. Materiały koordynatora

W Czerwcu w Drawsku Pomorskim ruszyła akcja pomocy dla dzieci z Rwandy. Wtedy szkoły podstawowe w Drawsku Pomorskim SP1 i SP2 włączyły się do akcji ogłoszonej przez Fundację Life Surfers  „Pomoc dla Rwandy”.

Zebrano wtedy przybory szkolne, środki higieny osobistej, ubrania i obuwie dla dzieci i dorosłych, oraz pieniądze na wysłanie paczki z zebranymi rzeczami.

Po długim okresie oczekiwania paczki z niezbędnymi artykułami dotarły do jednej z afrykańskich wiosek. Radość dzieci oraz dorosłych była ogromna. Piórniki, plecaki, artykuły higieniczne i ubrania wniosły wiele radości mieszkańcom, a ich uśmiechy najlepiej o tym świadczą.

Do Rwandy dotarła również kartka z pozdrowieniami wykonana przez uczniów, która była miłą niespodzianką i dowodem na to, że w dalekiej Polsce, w Drawsku Pomorskim, są dzieci, którym nieobojętne jest to, w jakich warunkach mieszkają i uczą się mali mieszkańcy afrykańskiej wioski.

Paczki z Drawska Pomorskiego dotarły do afrykańskiej wioski

Akcja ta jest dowodem na to, że  setki kilometrów dzielących ludzi nie są przeszkodą w niesieniu pomocy.

Koordynatorem akcji jest Beata Olejnik oraz Samorząd Szkolny. Akcja potrwa do końca roku szkolnego.

 

Paczki z Drawska Pomorskiego dotarły do afrykańskiej wioski
Paczki z Drawska Pomorskiego dotarły do afrykańskiej wioski

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej