Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Oprawy przemysłowe LED, na co zwrócić uwagę?

  • Napisane przez  Artykuł partnera
Oprawy przemysłowe LED, na co zwrócić uwagę?

Czy wiesz, że oświetlenie LED to nie tylko forma dekoracyjnych świateł w domu albo podkreślenia sklepowej wystawy? Lampy tego typu mają również użytkowe, przemysłowe znaczenie wykorzystywane w formie praktycznej. Co warto wiedzieć o oprawach do zadań firmowych? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Podpowiadamy!

Oprawy przemysłowe LED mają wiele zastosowań. Mogą sprawdzić się zarówno w fabrykach, halach magazynowych, produkcyjnych czy innych miejscach, gdzie potrzebne jest wysokiej jakości oświetlenie.

Dlaczego oprawy przemysłowe LED w firmie to dobry wybór?

Jeżeli prowadzisz firmę, to powinieneś pomyśleć o optymalizacji kosztów, przy zachowaniu najlepszych warunków pracy dla swoich pracowników. Standardowe oświetlenie może mocno świecić, jednak w takim przypadku będzie pobierać sporo prądu, a i wytrzymałość ma dużo niższą.

W takim przypadku z pomocą przychodzą oprawy przemysłowe LED. Oświetlenie tego typu możesz wykorzystać na różnych polach, w wielu branżach.

  1. W branży gastronomicznej – w kuchni, pomieszczeniach gospodarczych, magazynach

  2. W hurtowniach – na halach magazynowych i sprzedażowych, w biurach

  3. W przedsiębiorstwach opierających się na pracy w biurze – oświetlenie LED zapewnia wysoką jakość oświetlenia, odpowiednią dla pracowników biurowych

  4. W przedsiębiorstwach produkcyjnych – tam, gdzie niezbędne jest dokładne oświetlenie powierzchni pracy

  5. Stacje benzynowe, markety spożywcze i budowlane, warsztaty samochodowe

Tego typu światła idealnie sprawdzą się w praktycznie wszystkich miejscach firmowych, gdzie wymagane jest oświetlenie sporej liczby metrów kwadratowych. A jakie LEDy wybrać?

Oprawy przemysłowe LED, na co zwrócić uwagę?

W jaki sposób wybrać odpowiednie oprawy LED do swojej firmy?

Przede wszystkim zwróć uwagę na moc oświetlenia i jego przeznaczenie. Pamiętaj, że LEDy możesz dostać w różnych barwach – dostosuj je do zapotrzebowania swoich pracowników, aby nie męczyć ich oczu. Przelicz również liczbę potencjalnie oświetlanych metrów kwadratowych na moc świateł. Przyjmuje się, że na jeden metr kwadratowy powinno przypadać około 5-6 lumenów.

Poza tym zwróć uwagę na sposób montażu i ochrony samego oświetlenia. W warunkach przemysłowych jest ono często narażone między innymi na zetknięcie z kurzem, wilgocią czy innymi czynnikami, które mogą utrudnić poprawną pracę. Szczelna obudowa ma tu kluczowe znaczenie.

Na koniec spójrz na wytrzymałość i długi czas działania oświetlenia. Nie ma co ukrywać – LEDy w firmie stosowane są w celu oszczędności energii. Inwestycja ma się więc zwrócić, a słabej jakości lampy (najczęściej chińskiej produkcji) błyskawicznie się popsują. Z tego względu wybieraj oświetlenie sprawdzone, o uznanej opinii wśród użytkowników. Przed wyborem lamp poczytaj opinie innych użytkowników i dostosuj model do swoich potrzeb.

Stosując powyższe zasady znajdziesz światła, które w pełni zaspokoją Twoje zapotrzebowanie na firmowe oświetlenie.

Sprawdź pełną ofertę oświetlenia LED w sklepie ELED.pl

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej