Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Internet symetryczny - 3 powody, dla których warto na niego postawić

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
Internet symetryczny - 3 powody, dla których warto na niego postawić

Coraz częściej u dostawców internetu można spotkać się z ofertami łącza symetrycznego. Takie rozwiązanie charakteryzuje się identyczną prędkością pobierania i wysyłania. Tego rodzaju usługi nie są tak wielką nowością, jak mogłoby się to wydawać, jednak oferty stają się coraz bardziej przystępne cenowo, a co za tym idzie, zyskują na popularności zarówno wśród przedsiębiorców, jak klientów indywidualnych. Zatem dlaczego warto postawić na internet symetryczny? Odpowiadamy.

Ta sama prędkość wysyłania i pobierania

Internet symetryczny to gwarancja tego, że osiągane transfery pobierania i wysyłania będą sobie równe. Ta cecha jest szczególnie cenna dla małych i dużych firm, w których pracownicy obsługują sprzęty podłączone do jednego łącza. Niezależnie od branży lub rodzaju prowadzonego biznesu zawsze duże znaczenie ma szybkość oraz bezbłędne działanie sieci. W przypadku łącza asymetrycznego z niską prędkością wysyłania może bardzo szybko dojść do przeciążenia sieci i tym samym do problemów z jego bezproblemową obsługą.

Niezakłócony dostęp do internetu

Symetryczne łącze pozwala na niezakłócony dostęp do internetu. To nowa technologia, która bazuje na wysokiej jakości łączach, gdzie opóźnienia oraz problemy techniczne praktycznie nie występują. Jest to jedno z najmniej awaryjnych współcześnie rozwiązań, więc nic dziwnego, że cieszy się popularnością w przypadku firm, które swój biznes opierają na internecie. Przedsiębiorstwa po przejściu na łącze symetryczne mogą poszerzyć zakres swoich usług internetowych, zagwarantować swoim klientom wysokie transfery oraz pewność działania o każdej porze dnia i nocy. Co oczywiście doprowadza ostatecznie do tego, że firmy z łączami symetrycznymi zwiększą własne dochody.

Dostawcy internetu symetrycznego dość często dają atrakcyjną gwarancję SLA. W ramach takiej umowy klient otrzymuje pewność co do tego, że w ciągu roku ma blisko stuprocentową gwarancję działania wykupionej usługi, a w przypadku awarii otrzyma wysoką bonifikatę oraz pewność naprawy nawet do kilku godzin od zgłoszenia. Na tego typu ofertę zwykle nie ma co liczyć w przypadku klasycznego dostępu do internetu w formie asymetrycznej.

Gwarancja stałej przepustowości łącza

Sieć symetryczna pozwala oparta jest na stabilnych i pewnych łączach, których prędkość jest zawsze stała w obu kierunkach. Pozwala to wykorzystywać tego typu internet bez przeszkód do profesjonalnych i zawodowych celów. Można z powodzeniem postawić na takim łączu własną stronę www i mieć gwarancję tego, że każdy z internautów będzie w stanie wyświetlić witrynę bez opóźnień, nawet w godzinach szczytu.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej