Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Drawszczanie spotkali się z Marysią, bohaterką książki oraz z Beatą Potocką, autorką nowej książki

  • Napisał 
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

Niezwykłe są spotkania autorskie, kiedy autorem jest osoba, którą wielu zna osobiście bo mieszka w pobliżu. Jeszcze ciekawiej się robi, kiedy bohaterką wydania jest starsza pani, która również mieszka w tej samej gminie. Tak właśnie było w piątek podczas zorganizowanego spotkania autorskiego z Beatą Potocką, mieszkanką Drawska Pomorskiego i jej babcią.

Babcia, Maria Kawińska, to tytułowa Marysia, która w książce „Marysia, moje życie na przedwojennych kresach” opowiada o historii swojego ciężkiego życia. Opowiada ją za pośrednictwem swojej wnuczki, Beaty Potockiej.

Zarówno tytułowa Marusia jak i autorka Beata Potocka to drawszczanki. Autorka  jest absolwentką Warszawskiej Szkoły Filmowej i Społecznej Akademii Nauk w Warszawie. Tam otrzymała dyplom licencjacki z aktorstwa i magisterski z dziennikarstwa. Zagrała parę ról w serialach telewizyjnych, ale jej największą pasją jest pisanie.

Z bohaterkami można było się spotkać w piątek, 17 września w Centrum Kultury im. Eugeniusza Poniatowskiego w Drawsku Pomorskim. Spotkanie zrealizowano w ramach realizacji tego projektu "Na ludowo - w poszukiwaniu tradycji naszej małej ojczyzny".

Licznie przybyłych gości powitała Renata Żołądkiewicz, zastępca Dyrektora Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim. Później przekazała mikrofon autorce i bohaterce książki. Goście dzięki temu dowiedzieli się o genezie książki. Był czas na podziękowania, słodki poczęstunek i szampana.

Autorka zapowiada również, że jest to pierwsza część opowieści i ma nadzieję na kolejne.

Wydawcą książki jest Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim. Publikacja została sfinansowana z dochodów własnych Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim, Dotacji podmiotowej gminy Drawsko Pomorskie oraz dotacji podmiotowej Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim na realizację zadań Biblioteki Powiatowej przez MiPBP im. Stefana Żeromskiego w Drawsku Pomorskim.

We wtorek kolejne spotkanie autorskie

Ośrodek Kultury we wtorek, 21 września zaprasza na kolejne spotkanie autorskie. Tym razem ze Zbigniewem Waldemarem Okoniem. W sali widowiskowej biblioteki  o godzinie 17. Będzie można się spotkać z autorem książki „Kawaleria Dziadka Tudreja”. Pan Zbigniew mieszkał w Drawsku na ulicy Kościuszki, tam spędził swoje dzieciństwo, a wyjechał wraz z rodzicami w wieku 14 lat.  W swej książce "Kawaleria dziadka Tudreja" autor opisuje  niezwykłe przygody grupy drawskich chłopców,  ale też wnikliwy czytelnik znajdzie w niej wielu innych drawszczan. A o to kim byli  prawdziwi  bohaterowie książki  będzie można osobiście zapytać autora na spotkaniu w drawskiej bibliotece.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej