Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Specjalnie na lekcje Unplugged

  • Napisane przez  Marcin Dziarmaga
Specjalnie na lekcje Unplugged

17 września w Szkole Podstawowej W Nowym Worowie rozpoczęto realizację programu Unplugged. Jest to program realizowany w Placówkach Oświatowych dotyczący zapobiegania uzależnieniu od używek oparty na modelu wszechstronnego wpływu społecznego.

Realizatorzy w szkole chcą wyposażyć młodych ludzi w konkretne umiejętności oraz środki, których potrzebują, by oprzeć się wpływom społecznym oraz potwierdzić w praktyce wiedzę o używkach oraz ich niekorzystnych konsekwencjach zdrowotnych.

Społeczny został jednocześnie ujęty w programie jako czynnik ochronny zapobiegający korzystaniu z używek. Interaktywne metody wykorzystywane w programie koncentrują się na zwiększeniu kompetencji integracji relacji oraz mocnej sieci społecznej w tym podejściu do używek i ich stosowania.

Wszyscy uczniowie dostaną zeszyty ćwiczeń, które są przeznaczone specjalnie na lekcje Unplugged. Uczniowie będą go wykorzystywać do umieszczania w nim osobistych uwag i przemyśleń.

Program finansowany jest przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Złocieńcu.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej