Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Czym się kierować przy wyborze segmentu?

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
Grafika: www.freepik.com Grafika: www.freepik.com

Poszukując atrakcyjnych ofert zakupu mieszkań lub domów można natrafić na ofertę tak zwanych segmentów. Są to mieszkania postawione w zabudowie szeregowej, ale każdy z takich budynków ma osobne wejście, a więc nie jest to lokum przypominające mieszkanie w bloku. Wszystkie segmenty są od siebie niezależne, a ich niewątpliwą zaletą jest niska cena oraz dobry metraż. Co warto wiedzieć więcej przy zakupie tego rodzaju lokum i czym się przy tym kierować?

Segmenty – wygoda i luksus

Można zauważyć, że współcześnie tworzone kompleksy mieszkalne, które są podzielone na poszczególne segmenty prezentują się niezwykle kusząco. Kilka lub kilkadziesiąt lokali mieszkalnych połączonych w zabudowie szeregowej to widok często spotykany w innych, europejskich krajach, między innymi w Anglii. W Polsce powoli staje się synonimem wygody i luksusu. Sam wygląd większości tego typu budynków kojarzy się z nowoczesnymi willami. Segmentowe budynki łączą najlepsze cechy mieszkania w bloku oraz własnego, prywatnego domu. Oferty tego typu lokali na sprzedaż można znaleźć wśród ofert niektórych deweloperów. Między innymi warto zwrócić uwagę na nowe segmenty Warszawa oferowane przez firmę Aras Deweloper.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie lokum w formie segmentu?

Segmenty, które powstają współcześnie są wyposażone w nowe technologie podnoszące jakość życia. Nie przypominają klasycznych mieszkań, a bardziej przestronne apartamenty. Kupując tego typu lokal warto jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim kluczową kwestią jest lokalizacja – warto wybrać segment nieopodal centrum miasta lub z możliwościami pod względem rozbudowanego systemu transportowego, na przykład położona niedaleko pętla autobusowa lub tramwajowa.

Warto też upewnić się, że samo osiedle na którym znajdują się budynki są odpowiednio chronione – wielu deweloperów przywiązuje do tej kwestii dużą wagę tworząc ogrodzone osiedla z monitoringiem miejsc ogólnodostępnych. Dziś już nawet nie wywołuje zdziwienia ochroniarz, który dba o bezpieczeństwo osób na osiedlu.

Chyba każdy marzy o zielni, którą w przypadku domu w formie segmentu można mieć na wyciągnięcie ręki. Przy zakupie takiego lokum warto zapoznać się z rozplanowaniem terenu wokół budynku – ile miejsca pozostanie na prywatny ogród i ile miejsca będzie nam potrzebne? Nie mniej istotną dla wielu osób kwestią jest także to w jaki sposób poszczególne segmenty są od siebie oddzielone w sferze ogrodu. Niektórzy deweloperzy proponują gotowe rozwiązania w postaci różnego rodzaju ogrodzeń metalowych lub drewnianych, które wpasowują się w wygląd samych budynków.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej