Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Obsługa techniczna nieruchomości - na czym to polega?

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
Źródło: unsplash.com Źródło: unsplash.com

Obsługa techniczna nieruchomości (z angielskiego: facility management) jest niezbędna, by zapewnić budynkom funkcjonalność, a osobom w nim przebywającym - komfort i bezpieczeństwo. Zapewnienie obsługi technicznej jest bardzo istotnym elementem zarządzania nieruchomościami. Na czym to polega i na jakie usługi możemy liczyć?

  • Facility management - na czym polega?
  • Obsługa techniczna budynków - ważna część zarządzania nieruchomościami
  • Nieodpowiednie zarządzanie obsługą techniczną - konsekwencje
  • Outsourcing usług technicznych na polskim rynku 

Facility management - na czym polega?

Utrzymywanie wszystkich instalacji w dobrym technicznie stanie, naprawy i remonty, kontrola sprawności poszczególnych elementów - to główne założenia tego, na czym polega obsługa techniczna budynków. Wbrew pozorom, nie jest to proste zadanie - każdy aspekt obsługi technicznej wymaga organizacji pracy, licznych zadań do wykonania i pilnowania, by nie przekroczyć określonych prawnie terminów. 

Obsługa techniczna budynków - ważna część zarządzania nieruchomościami

Prawo budowlane nakłada liczne obowiązki na właściciela lub zarządcę nieruchomości. Musi on zadbać o bezpieczeństwo budynku w przypadku występowania czynników zewnętrznych - zarówno tych związanych z siłami natury, jak i z działalnością człowieka. Regularny przegląd techniczny poszczególnych elementów i instalacji również jest obowiązkiem właściciela, podobnie jak troska o wygląd i estetykę budynku. 

Nieodpowiednie zarządzanie obsługą techniczną - konsekwencje

Zaniedbanie obsługi technicznej budynku wiąże się z konsekwencjami dla właściciela/zarządcy nieruchomości. Może on ponieść za to nie tylko karę grzywny - grozi mu również odpowiedzialność karna za narażanie życia i zdrowia użytkowników budynku. Może być również zobowiązany do wypłacenia odszkodowań osobom, które w wyniku zaniedbań zostały poszkodowane. 

Outsourcing usług technicznych na polskim rynku 

Dbanie o stan techniczny budynku wymaga zamówienia bardzo wielu usług. Wielu zarządców decyduje się więc na outsourcing firm technicznych. Dzięki temu odpowiednie firmy zajmują się wszystkim - właściciel musi jedynie zlecić nadzór nad stanem technicznym. Takie rozwiązanie to oszczędność czasu, a przede wszystkim - zbędnego stresu.

 

W branży nieruchomości obsługa techniczna jest kluczową kwestią. Facility management to coś, o co powinien zadbać każdy manager budynku - by zapewnić mu sprawność i funkcjonalność. Zaniedbywanie tej kwestii może prowadzić do licznych konsekwencji - nie wolno więc tego robić!

 

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej