Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

To niesamowita wystawa. Stworzyły ją osoby o różnym stopniu niepełnosprawności.

  • Napisane przez  ZOK
foto: Wioletta Krzemińska foto: Wioletta Krzemińska

W Złocienieckim Ośrodku Kultury 1 września goszczono podopiecznych Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy w Drawsku Pomorskim Filia w Złocieńcu na otwarciu wystawy malarstwa pt. „Drzewa”.

Powstała ona w pracowni artystycznej w ramach terapii zajęciowej prowadzonej przez Michała Heppnera. Autorzy prac są osobami o różnym stopniu niepełnosprawności.

Prezentowana wystawa powstała na bazie subiektywnych obserwacji i odczuć ich autorów. Obcowanie z przyrodą wielokrotnie przedkłada się na powstające dzieła. Zazwyczaj są to pejzaże. Artyści w swych kompozycjach wykorzystują różne techniki i materiały takie jak farby akrylowe, plakatowe i temperę. Ciekawostką jest to, że prace powstały bez użycia pędzli.

To niesamowita wystawa. Stworzyły ją osoby o różnym stopniu niepełnosprawności.

Wykonanie prac wymagało od twórców ogromnej wytrwałości, cierpliwości, kreatywności i zaangażowania. Artyści pracują samodzielnie. Czasami potrzebują wsparcia i obiektywnego spojrzenia drugiej osoby.

Wystawa potrwa do 26 września. Zapraszamy.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej