Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Jak dobrać materac do łóżka w sypialni?

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
Grafika: pexels.com Grafika: pexels.com

Słynne przysłowie mówi, że jak sobie pościelimy, tak się wyśpimy. I rzeczywiście, od tego, jak przygotujemy posłanie w sypialni, zależy, czy rano obudzimy się wyspani, rześcy i w pełni sił. Kluczowe znaczenie dla naszego snu ma oczywiście to, jaki materac do łóżka wybierzemy. Dlatego w dzisiejszym artykule odpowiadamy na pytanie, czym się kierować przy wyborze łóżka do sypialni i jak odpowiednio dobrać materac.

Kupno łóżka do sypialni – czym się kierować podczas zakupu?

Zanim zaczniemy się rozglądać za materacami do łóżka, musimy kupić sam mebel. A to zadanie tylko pozornie wydaje się proste. Często kupując łóżka do sypialni, ludzie kierują się przede wszystkim ich wyglądem, tymczasem estetyka dla komfortu snu ma znaczenia drugorzędne. Dlatego zajmijmy się parametrami technicznymi.

Szukając łóżka do sypialni, przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę to, ile osób ma w nim spać. Jeżeli chcemy kupić posłanie dla jednej osoby, wystarczającym wyborem będzie łóżko o szerokości 90 centymetrów. Jeśli jednak szukamy łóżka dla pary, posłanie powinno mieć przynajmniej 140 centymetrów, choć można kupić również model o szerokości dwóch metrów.

Łatwiej jest wybrać odpowiednią szerokość, bo łóżka do sypialni z reguły mają długość 200 centymetrów. Warto jednak pamiętać, że posłanie powinno być o około 20 centymetrów dłuższe niż wzrost najwyższej osoby, która ma w nim spać, dlatego przy szczególnie wysokich domownikach, niezbędne może być poszukanie większego posłania.

Materace do łóżka – jak dobrać?

Opisane wcześniej wymiary mebla do sypialni są o tyle ważne, że takie same powinny mieć materace do łóżka. Tutaj warto pod uwagę wziąć jeszcze dwie inne rzeczy – wagę domowników oraz to, czy w łóżku mają spać alergicy.

Jeśli chodzi o wagę, najczęściej wybieranym materacem jest materac do łóżka o twardości H3, czyli średnio twardy. Materace o twardości H1 i H2 polecane są osobom lekkim, natomiast H4 – masywnym, ważącym powyżej 80 kg, a H5 – bardzo ciężkim. Pamiętajmy, że jeśli w łóżku mają spać dwie osoby o bardzo odmiennym ciężarze ciała, niezbędne może być kupno dwóch pojedynczych materaców.

Wróćmy na koniec do tematy alergików… Materace do łóżka dla osób zmagających się z alergiami powinny mieć właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. Powinny też zapewniać dobrą wentylację powietrza. W takich okolicznościach najlepiej sprawdzi się materac z lateksu lub pianki elastycznej. Jak widzisz, idealne dopasowanie materaca do łóżka wcale nie jest zadaniem prostym, dlatego szukając odpowiedniego modelu, warto korzystać z internetowych wyszukiwarek produktów, takich jak dommania.pl.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej