Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Przy Alei Piastów w Złocieńcu powstaną mieszkania dla nisko i średnio zarabiających. Można się zgłaszać

  • Napisane przez  DSI
Obraz Photo Mix z Pixabay Obraz Photo Mix z Pixabay

Gmina Złocieniec wspólnie z Krajowym Zasobem Nieruchomości rozpoczęły działania w celu realizacji inwestycji mieszkaniowej na nieruchomości przy Alei Piastów w Złocieńcu.

Mieszkania będą z przeznaczeniem na wynajem w ramach uruchomienia bezzwrotnych grantów oraz oferowania preferencyjnych kredytów objętych dopłatami do odsetek z budżetu państwa, udzielanych przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Ma być to oferta budowy zasobu mieszkaniowego kierowanego do nisko i średnio zarabiających.

Gmina Złocieniec utworzyła wraz z Krajowym Zasobem Nieruchomości i innymi gminami naszego województwa Społeczną Inicjatywę Mieszkaniową, która zrealizuje mieszkania o umiarkowanych czynszach. Będą to mieszkania kompletnie wykończone i wyposażone w standardzie „pod klucz”.

Mieszkanie na wynajem w systemie SIM, to oferta dla rodzin o średnich dochodach, które przekraczają limit dochodów pozwalający ubiegać się o mieszkanie komunalne z zasobu gminnego, lecz jednocześnie nie posiadają zdolności kredytowej lub nie zamierzają zaciągać długoterminowego zobowiązania w banku. Dla rodzin, które przed objęciem mieszkania wpłacą partycypację w kosztach budowy, w wysokości min. 10% będzie również w dalszej przyszłości możliwość wykupienia lokalu mieszkalnego na własność, na zasadach określonych ustawą o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego.

W zakresie realizowanych inwestycji istnieje również możliwość skorzystania z programu Mieszkanie na Start - programu dopłat do czynszu z Funduszu Dopłat, które gmina może uzyskać z Banku Gospodarstwa Krajowego. System dopłat do czynszu planowany jest w okresie pierwszych 15 lat trwania umowy najmu, a jego wysokość jest uzależniona od wielkości lokalu mieszkalnego i liczby zamieszkujących w nim osób.

Przewidywany czynsz w planowanych inwestycjach szacowany jest na poziomie 11 – 12 zł/m² + koszty wywozu odpadów oraz mediów (woda, ścieki, energia elektryczna i gaz) w zależności od indywidualnego zużycia. Podkreślić jednak należy, że rzeczywista stawka czynszu będzie znana dopiero po wyborze wykonawcy i uzależniona będzie od rzeczywistych kosztów realizacji inwestycji.

Osoby, które są zainteresowane przystąpieniem do programu, oraz zdecydują się na podanie danych kontaktowych prosimy o wypełnienie ankiety i przekazanie jej do Urzędu Miejskiego w Złocieńcu w terminie do 31 sierpnia 2021 r. (pokój nr 22 ul. Wolności 10) lub e-mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – informuje złocieniecki ratusz

Ankieta ma pozwolić określić skalę zainteresowania ofertą wśród mieszkańców Gminy Złocieniec. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 094 36 720 22 wew. 48.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej